passo
“İmkânlarımız dâhilinde tüm diş hastalarına ulaşmaya çalışıyoruz”

“İmkânlarımız dâhilinde tüm diş hastalarına ulaşmaya çalışıyoruz”

Gün FM’de yayınlanan ve AKÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Cengiz Demir’in hazırlayıp sunduğu Sağlık Olsun programına AKÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alpagan Mustafa Yıldırım konuk olarak katıldı. Programda Diş Hekimliği Fakültesi’nin çalışmaları konuşuldu. Sağlık Olsun programında hastalara seslenen Dekan Yıldırım, “Bana her konudaki istek, şikâyet ve görüşlerini alpagan@gmail.com […]

Gün FM’de yayınlanan ve AKÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Cengiz Demir’in hazırlayıp sunduğu Sağlık Olsun programına AKÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alpagan Mustafa Yıldırım konuk olarak katıldı.
Programda Diş Hekimliği Fakültesi’nin çalışmaları konuşuldu.
Sağlık Olsun programında hastalara seslenen Dekan Yıldırım, “Bana her konudaki istek, şikâyet ve görüşlerini alpagan@gmail.com mail adresinden ulaştırabilirler. Mutlaka geri dönerek konuyu çözümleriz” şeklinde konuştu.
“23 Temmuz 2012 tarihinden bu yana hasta kabulü yapıyoruz”
23 Temmuz 2012 tarihinden bu yana Diş Hekimliği Fakültesi’nde hasta kabulü yapıldığını belirten AKÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alpagan Mustafa Yıldırım, “Açıldığımızdan beri hemen hemen tüm diş hastalıklarıyla ilgili hastaları kabul etmeye devam ediyoruz. Restoratif Diş Ana Bilim Dalı bölümümüz var. Bu bölümde 2 öğretim üyemiz, 2 diş hekimimiz var. Restoratif diş tedavisinde dişin çürük olan kısımlarının dolgularla tedavi edilmesi, kırılan dişin tamir edilmesi ve dişin beyazlatılması gibi işlemler yapılıyor. Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalımızda 3 öğretim üyemiz, 3 diş hekimimiz var. Bu bölümde protez yapılıyor. Periodontoloji Ana Bilim Dalımızda ise diş etrafındaki yumuşak ve sert dokuların hastalıkları tedavi ediliyor. Burada 2 öğretim üyemiz var. Ortodonti Ana Bilim dalımızda ise 2 öğretim üyemiz var. Bu bölümde dişlerde çapraşıklık varsa, çiğneme kusuru varsa bunlar tedavi ediliyor. Pedodonti Ana Bilim Dalımızda ise 0–12 yaş arasındaki çocukların diş tedavileri yapılıyor. Hem süt dişlerinin hem de kalıcı dişlerinin tedavileri yapılıyor. Bu bölümde de 1 öğretim üyemiz var. Ağız Diş ve Çene Cerrahisi bölümümüzde ise çene kemiği ile ilgili her türlü cerrahi işlemler yapılıyor. Diğer eksik ana bilim dallarını ise öğretim üyesi alarak tamamlayacağız” şeklinde bilgi verdi.
“Birçok ilde böyle fakülteler yok”
Diş Hekimliği Fakültesi’nin yeni olmasına rağmen başarılı şekilde hizmet verdiğini belirten Yıldırım, “Fakültemiz ile ilimiz diğer illerin önünde yer alıyor. Birçok ilde böyle fakülteler yok. Bizler imkânlarımız dâhilinde tüm diş hastalarına ulaşmaya çalışıyoruz. Ancak ileri problemli hastalara öncelikli olarak bakmamız gerekiyor. Çünkü tüm Diş Hekimliği Fakülteleri benzer şekilde çalışır. Hastalarımız bana her konudaki istek, şikâyet ve görüşlerini alpagan@gmail.com mail adresinden ulaştırabilirler. Mutlaka geri dönerek konuyu çözümleriz” dedi.
AKÜ Tıp Fakültesi’nin katkılarıyla hazırlanan Sağlık Olsun yaklaşık bir saat sürdü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır