Reklam

Reklam

passo
İnce Rüzgarı

İnce Rüzgarı

Afyon da İnce Rüzgarı Esti Hazırlıklar günler öncesi başlamıştı. İl Başkanlığınca iki araç kiralanmış ilçelerde hatta beldelerde Muharrem İnce mitingine vatandaşlar çağrılıyordu. Radyo ve gazetelerde ise tanıtımlar sürdü. Son gece ise yeni İl Başkanı Savaş Erdoğan yanındaki partili arkadaşları ile yağan yağmura aldırış etmeden sahura kadar alan ve girişteki köprü, alt geçitlerde bayrak ve afişleme […]

Afyon da İnce Rüzgarı Esti

Hazırlıklar günler öncesi başlamıştı. İl Başkanlığınca iki araç kiralanmış ilçelerde hatta beldelerde Muharrem İnce mitingine vatandaşlar çağrılıyordu. Radyo ve gazetelerde ise tanıtımlar sürdü. Son gece ise yeni İl Başkanı Savaş Erdoğan yanındaki partili arkadaşları ile yağan yağmura aldırış etmeden sahura kadar alan ve girişteki köprü, alt geçitlerde bayrak ve afişleme çalışmalarını yaptı.
17.00 ‘de yapılacağı açıklanan mitinge CHP Cumhurbaşkanı aday Muharrem İnce bir saat gecikme ile geldi. O,Cumhuriyet (Anıtpark) Meydanına gelmeden önce İzmir Marşı ve İnce adına yazılan türküler çalındı ve partililer ise buna eşlik etti. Bu arada bazıları sahneye çıkıyor cep telefonları ile canlı yayın ve selfie yapmaya saatler önce başlamışlardı.
Uşak’ta konuşması sonrası Muharrem İnce Dumlupınar’a geçmişti. Kütahya Dumlupınar’dan geldi. Çok sayıda partili ve milletvekili Dumlupınar’da karşılama yaptı Muharrem İnce’yi. Yanında CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay ile meşaleler eşliğinde alana girdi. Kürsüye eşi Ülkü İnce ile çıktı. Konuşmaya başlamadan önce mor beyaz atkı ve ceketini eşine teslim etti. Eşini öperek aşağı gönderdi.Gömleğinin kollarını sıvayıp ve rahmetli Bülent Ecevit’in 42 yıl önce aynı alanda ‘Haşhaşı ekeriz. Üstleri sökeriz ‘ mitingini hatırlatarak konuşmasına başladı.
İlginç bir konuşma tarzı var. Kah gülerek bir konuyu anlatıyor. Kah öfkeleniyor. Ama ekonomiyi anlatırken görsellik kullanması akıllıca bir yöntem . Hani derler ya toplumun büyük kısmı göz akıllıdır diye lafla anlatsan da görsel olarak desteklediğinde daha kalıcı oluyor böylesi anlatımlar.
BİDONLAR KÜRSÜDE
Eline 50 litrelik bir bidon alarak kaldırdı ve ‘ Ey çiftçi kardeşim 15 sene evvel 50 lira ile bu bidonu dolduruyordun. Şimdi küçüle küçüle 50 lira ile ancak bu bidonu doldurmaktasın. ‘diyerek 5 litrelik damacanayı gösterdi. Sonra 3/5 çocuk işine gönderme yaptı ‘ Çocuk sayısına ben karışmam. İsteyen istediği kadar çocuk yapar ama ben mamada çocuk bezindeki KDV ye karışırım bak. Çocuk bezinde yüzde 18 KDV olur mu? Ben gelince kaldıracağım bu olmaz. Çocuk mamasında KDV yüzde 8.Onu da aşağı düşüreceğim.’ diyerek mamayı ve çocuk bezi paketini gösterdi.
Sonra emeklilere seslendi ve Dedi ki’ Öyle her bayramda emekliye bin lira değil. Her bayramda o günkü asgari ücret ne kadar ise o kadar emekliye ikramiye vereceğim. Bunun için de yasa çıkartacağım. İnsanların keyfine bırakmayacağım. Ayrıca gençlere iş,19 Mayıs ve 29 Ekim’de gençlik ve cumhuriyet bursu vereceğim’ diyerek gençlere de mesajını yolladı.
İYİ PARTİ VE SAADET DESTEĞİ
Alanda yaklaşık 5/6 bin kişi vardı. Özellikle Anıtpark içinde alana gelmeden izleyenlere sık sık göndermeler yaptı CHP Cumhurbaşkanı aday Muharrem İnce.
Alanda olanların tamamı CHP değildi.
İYİ Partili ve Saadet Partili olanlarda mitinge destek verdi. Örneğin Sandıklı Saadet Partisi İlçe Başkanı Kadir Anış ve Belediye Başkanı Adayı Hasan Balyalı bir ekip ile mitinge geldiklerini anlattı.
Bu arada Ankara dan eski milletvekillerinden oluşan bir gurupta İnce ye destek amacıyla Cumhuriyet Meydanında yerlerini almıştı. İki dönem önce Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe ve o dönemlerde birlikte görev yaptığı çevre illerin vekilleri ile bir minibüs parlamenter Muharrem İnce’ye destek vermek adına Afyonkarahisar Cumhuriyet Alanında yerlerini almıştı.
FETHİ YAŞAR’DAN AFYON’A DESTEK
Bu arada yazımızın başında belittik. Afyon öncesi Dumlupınar ilçesinde açılış vardı. Dumlupınar ilçesinde Kurtuluş Savaşı anısına Yeni Mahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar sosyal tesis yapmıştı. O tesis o gün açıldı. Başkan Fethi Yaşar ile ayaküstü miting alanında konuştum. ’Afyonkarahisarlılar da Kocatepe veya uygun olacak yere böylesi bir hizmet bekliyor. Çünkü siz Afyonlusun ‘ deyince ‘Dumlupınar çok bakımsız kalmış. O günleri yaşamak adına o ilçeye gelenler oturacak barınacak yerleri bile yoktu, O eksikliği görünce destek olduk. Ama her zaman her yerde söylerim ‘Afyonluyum ve Afyonlu olmaktan gurur duyuyorum’ Bu yüzden Afyon’a o konuda ne lazımsa seçimden sonra yapalım. ’dedi.
CHP Cumhurbaşkanı aday Muharrem İnce konuşmasını ‘Bir nal bir atı.Bir at bir yiğidi. Bir yiğit ise bir ülkeyi kurtarır’ diyerek kürsüden indi.
Fotoğraflar çekilmesi sonrası Ankara’ya hareket etti.
Cuma günü İnce rüzgarı esti. Bugün ise IYI Parti Cumhurbaşkanı adayı Maral Akşener geliyor ilimize. İki gündür Bakan Veysel Eroğlu ilçe ve il merkezindeki açılış ve ziyaretlerine devam ediyor. Kısacası Afyon seçim havasına iyice girdi.
Hayırlısı bakalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır