passo
İnce’nin Afyon mitingi değerlendirildi

İnce’nin Afyon mitingi değerlendirildi

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ilimizde yaptığı miting ile yerel siyasetteki gelişmeler değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Geçtiğimiz Cuma günü CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ilimizde mitingini gerçekleştirdiğini belirten Gazeteci İsmail Akar, “İnce’nin Anıt Park önündeki mitingi […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ilimizde yaptığı miting ile yerel siyasetteki gelişmeler değerlendirildi.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Geçtiğimiz Cuma günü CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ilimizde mitingini gerçekleştirdiğini belirten Gazeteci İsmail Akar, “İnce’nin Anıt Park önündeki mitingi coşkuluydu. İnce mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, ‘Meydanlarda 3 çocuk yapın diyordu, şimdi arttırdı 5 çocuk yapın diyor. Ben çocuk sayısına karışmam ama benzin fiyatına karışırım’ diye konuştu. İnce emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında asgari ücret düzeyinde bayram ikramiyesi vereceğini vaat etti. Ayrıca kendi haberlerine az yer veren TRT’nin önünde önümüzdeki hafta içinde miting yapacağını da söyledi. İnce seçilmesi durumunda kendi döneminde vatandaşın değil, devletin kemer sıkacağını da sözlerine ekledi” şeklinde konuştu.
“İnce’nin Afyon mitingi bence başarılıydı”
İnce’nin ilimizde yaptığı mitingi takip ettiğini belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Muharrem İnce mitinginde Kıbrıs Barış Harekatı’nın kararının alındığı Ecevit’in Afyon mitingine gönderme yaparak konuşmasına başladı. Ben Rahmetli Ecevit’in o mitingini de izlemiştim. Tarihi bir gün yaşanmıştı. Ecevit’in kürsüsü de İnce ile aynı yerdeydi. Muharrem Bey son mitinglerinde somut ürünlere yönelmiş durumda. Benzin damacanası, çocuk bezi ve biberon gibi ürünlerle izleyiciye sesleniyor. Bunlar konuda akılda kalıcı olmasına neden oluyor diye düşünüyorum. Eğitimci olması nedeniyle konuşmalarında eğitime ayrı bir sayfa açıyor. İnce’nin Afyon mitingi bence başarılıydı. Ramazan ayı olmasına rağmen katılım da iyiydi” şeklinde görüşlerini açıkladı.
“Çok iyi hazırlanılamadığını söyleyebiliriz”
Seçim tarihine daha uzun bir süre olduğu için İnce’nin Afyonkarahisar mitinginin erken bir tarihte yapıldığına dikkat çeken Gazeteci Ertuğrul Sevim, “CHP’nin ilimizde 5-6 bin üyesi olduğunu biliyoruz. Mitingde de yaklaşık 5 bin kişilik bir katılım vardı. Bence yeterli bir kalabalık değildi. Çok iyi hazırlanılamadığını söyleyebiliriz. Çünkü bir sürü konu üst üste geldi. Aday listelerinin belli olması, aday tanıtımlarının yapılması gibi konular öne çıktı. Siyasetin gündemi hiç bitmiyor. Yeni Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde partilerin Cumhurbaşkanı adaylarının seçimi için daha yoğun çaba sarf etmeleri gerekiyor. Eskisi gibi vekil sayısını arttırmak için mücadele etmek yerine Cumhurbaşkanı adaylarının seçilmesi için uğraşmalılar. Bu konu son derece önemli” diye değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır