passo
“İngiltere’den 60 hasta geldi”

“İngiltere’den 60 hasta geldi”

PARKHAYAT Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Enis Arabacı Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Arabacı ülkemizin sağlık turizminde iyi durumda olduğunu belirterek hastanelerinde İngiltere’den gelen 60 hastaya mide küçültme ameliyatı yaptıklarını söyledi. “Otelimiz açılırsa çalışan sayımız 2 bine çıkacak” Afyon-İzmir karayolunda bin yataklı bir termal otel inşaatına başladıklarını söyleyen Arabacı, “Otelin klinik […]

PARKHAYAT Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Enis Arabacı Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Arabacı ülkemizin sağlık turizminde iyi durumda olduğunu belirterek hastanelerinde İngiltere’den gelen 60 hastaya mide küçültme ameliyatı yaptıklarını söyledi.

“Otelimiz açılırsa çalışan sayımız 2 bine çıkacak”

Afyon-İzmir karayolunda bin yataklı bir termal otel inşaatına başladıklarını söyleyen Arabacı, “Otelin klinik kısmı da var. Afyon’un turizmine ve sağlık turizmine katkı sunacağını düşünüyorum. Otelin projelerini ülkemizin iyi mimarlarıyla ve iç mimarlarıyla çalıştık. Şu anda da kaba yapının inşaatı sürüyor. Geçen yıl 29 Ekim 2023 tarihinde Cumhuriyetimizin 100.yılında açalım demiştik. Ama şu an yaşanan ekonomik durum nedeniyle yetişir mi bilmiyorum. Yine de bu tarihte açmak isteriz. Bizim açacağımız otel peyzajıyla farklı olacak. 540 kişi istihdam edilecek. Otelimiz açılırsa çalışan sayımız 2 bine çıkmış olacak” diye konuştu.

“Pandemi nedeniyle tüm dünya sarsıldı”

Son iki yılın pandemi etkisiyle geçtiğini söyleyen Arabacı, “Pandemi nedeniyle tüm dünya sarsıldı. Ancak Türkiye bu süreci en az hasarla atlatan ülkelerden biri oldu. Bunda modernize olmuş bir sağlık alt yapısıyla birlikte özel sağlık sektörünün de katkıları oldu. Hem kamu hem özel birlikte mücadele verildi. Bu süreçte hem kendi kurumumda hem de diğer kurumlarda cansiperane çalışan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederim. Sağlık çalışanları bazen şiddet olaylarıyla gündeme geliyor. Bunların hiç olmamasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Türkiye’de sağlık hizmet sektörü üst düzeyde”

Ülkemizin sağlık turizminde iyi durumda olduğunu belirten Arabacı, “Yurt dışından ciddi sayıda hasta ülkemize geliyor. Pandemideki başarımız dünyada Türk hekimlerine olan güveni arttırdı. Biz Afyon ve Kütahya hastanelerimizde İngiltere’den gelen 60 civarında hastanın mide küçültme ameliyatlarını yaptık. Hastaları bir hafta içinde geri gönderiyoruz. Hastalar hem ülkemize hem de bizlere güveniyorlar. Türkiye’de sağlık hizmet sektörü hem bilimsel hem de konfor anlamında üst düzeyde” dedi.

“1350 çalışanımız var”

Afyon hastanesinde 510 çalışanlarının bulunduğunu söyleyen Arabacı, “Kütahya ve Akşehir hastanelerini dahil edersek 1150 civarı, diğer işletmelerimizle beraber ise 1350 çalışanımız var” diye konuştu.

“Şuhutlu ve Afyonlu olmaktan her zaman gurur duyuyorum”

Afyon’un birçok yönüyle öne çıkan bir şehir olduğunu kaydeden Arabacı, “Son yıllarda ilimizde kültür-sanat etkinlikleri sıklıkla yapılıyor. Sosyal hayatımız birçok ile göre iyi durumda. Tarihi yönümüzün ise daha da vurgulanması gerektiğini düşünüyorum. Tarih turizminden de daha fazla yararlanmalıyız. Şuhutlu ve Afyonlu olmaktan her zaman gurur duyuyorum. Çünkü bu şehir zaferin şehridir. Bu şehir Cumhuriyetin kazanıldığı topraklara ev sahipliği yapmıştır” dedi.

Yayın esnasında Tıbbi Hizmetler Direktörü Dr. Alev Türe de hazır bulundu.

PARKHAYAT Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Enis Arabacı yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşerek gün anısına fotoğraf çektirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır