Afyon Gün Fm 99.9
 • Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“İnsanlar hakları olmadan yaşayamazlar”
“İnsanlar hakları olmadan yaşayamazlar”
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Baro Başkanı Avukat Turgay Şahin konuk olarak katıldı. Şahin programda çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de yapılan 2.Avrasya Hukuk Kurultayı Avukatlık Mesleği ve...
21 Aralık 2018 12:38
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Baro Başkanı Avukat Turgay Şahin konuk olarak katıldı. Şahin programda çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de yapılan 2.Avrasya Hukuk Kurultayı Avukatlık Mesleği ve Barolar Çalıştayı programına katıldığını belirten Afyonkarahisar Baro Başkanı Avukat Turgay Şahin, Bakü’de mesleki açıdan verimli bir toplantı gerçekleştirildiğini söyledi.
“Avukatlık kutsal ve zevkli bir meslek”
Avukatlık mesleğinin önemine değinen Şahin, “Avukatlık ücret karşılığı yapılan alelade bir meslek değil. Tüm mesleklere elbette saygımız sonsuz. Helal rızık sağlayan her meslek başımızın tacı ama Avukatlık mesleği birazda kendi mesleğimiz olması hasebiyle mi öyle görüyoruz ama sanırım değil. Objektif olarak bakıldığında diğer mesleklerden şöyle bir adım önde gibi görüyorum. Çünkü insanı tanımlayacağımız şey hakları, yani başka varlıklardan başka canlılardan işte bir takım temel özellikleri ile ayrılıyor. Gerçekten insanların medet umduğu tek meslek gurubu ve çoğu kere yalnız kalıyorsunuz. Sağınızda ve solunuzda hiç kimsenin olmadığı durumlarda işte o hak sahibinin hakkını almak için mücadele ediyorsunuz. Bu anlamda da kutsal ve zevkli bir meslek. Manevi tatmini en yüksek meslek Avukatlıktır diyorum. Belki doktorlukla yarışır bu konuda. Bir canı kurtarmakla bir hakkın sahibine ulaşmasını sağlamak çok benzer şeyler. Çünkü insanlar hakları olmadan yaşayamazlar. Yani hayat hakkı ile bağlantılı birçok şey aslında bu anlamda hastasını kurtaran bir doktorun duyduğu manevi hazla hakkına ulaşmasını sağladığı müvekkilinin sevincine ortak olan avukatın yaşadığı manevi haz çok benzer” diye konuştu.
Okumayan bir toplum olduğumuzun altını çizen Şahin, teknolojiden yararlanarak günümüz gençlerinin okumaya ilgilerinin çekilmesi gerektiğini belirtti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa