passo
İsmail Akar yazdı: ‘Başkanlık Yarışı’

İsmail Akar yazdı: ‘Başkanlık Yarışı’

  Siyaset havası ısınmaya başladı. Siyaset ısındıkça gazetecilerin mesaileri artıyor. Toplantı, basın açıklaması derken yoğun bir koşuşturma sürüyor. Önceki gece Gazeteci kardeşim Bağımsız Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Aydemir Kurt’un dün sabah ise Belediye Başkanı ve AKP aday adayı Burhanettin Çoban’ın davetlerine iştirak ettik. Kurt eleştirdi Aydemir Kurt meslektaşlarını da görünce önce gazetecilere bir ayar verdi. […]

 

Siyaset havası ısınmaya başladı. Siyaset ısındıkça gazetecilerin mesaileri artıyor. Toplantı, basın açıklaması derken yoğun bir koşuşturma sürüyor. Önceki gece Gazeteci kardeşim Bağımsız Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Aydemir Kurt’un dün sabah ise Belediye Başkanı ve AKP aday adayı Burhanettin Çoban’ın davetlerine iştirak ettik.

Kurt eleştirdi

Aydemir Kurt meslektaşlarını da görünce önce gazetecilere bir ayar verdi. Sonra gazeteci siyasetçi diyaloglarını ele aldı. Baktım belediye ye sıra ne zaman gelecek? Galasaray maç saati yaklaşıyor. Yoksa Kurt Belediyeye değil de Gazeteciler Cemiyeti veya Gazeteciler Derneği Başkanlığına mı aday, diye düşünmeye başladım.

Şaka bir tarafa iş belediyeye gelince esti gürledi. Belediye Başkanı Çoban’a çeşitli sorular sordu. Onları haber sütunlarında görebilirsiniz. Teleferik ve yaylı sistem ağırlıklı olan projelerini sinevizyon eşliğinde anlattı. ‘Hiç bir güç beni adaylıktan çektiremeyecek’ diyerek çıktığı yolun sonuna kadar devam edeceği vurgusunu yaptı.

 

ÇOBAN YİNE SİTEM ETTİ

Dün sabah Akarçay’da Başkan Buhanettin Çoban’ın basın toplantısındayız. Çoban siyasetin ustası olmuş. Yanında İl Başkanı Mehmet Zeybek, İGM Başkanı Salih Sel, Gazetecilerin kıdemlisi Hakkı Özsoy ve Galip Leblebicioğlu ile BİK Müdürü Burak Aydın, Basın Yayın Enformasyon Müdürü Ali Fuat Gölbaşı protokol masasında.

Çok sayıda yazılı, görsel ve işitsel basın mensubu var… Önce kahvaltı yapıldı. Başkan Çoban söz aldı. Akarçay’ı, kaldırımları anlattı. Sorulara yanıtlar verdi.

 

HİZMETLERE GÜVENEREK ADAY ADAYI OLDUM

Konuşmasından kısa bir özet yapacak olursak:

Önce AK Parti aday adayıyım’ diyen Çoban, ‘Geçen Perşembe başvurumu yaptım. Tek aday adayı benim. Partinin kurucusu ve sevdalısı olarak 4.5 yıldır yaptığım hizmetlere güvenerek aday adayı oldum. Bu illaki benim aday olacağım anlamına gelmez. Genel Merkez başka bir aday atayabilir. O nedenle adayım değil aday adayıyım diyorum’ dedi.

Basındaki bazı haberlere sitem eden Çoban, ‘Basındaki bazı arkadaşlar eleştirecek yer arıyor. Yapmadı, yapamadı diyemiyor. Yapılanları çarpıtıyor. Mesela kaldırımlara 31 milyon harcadık demişim,yok öyle bir şey. Kaldırımlara harcanan para 4.5 milyondur. Kaldırımları tek tek kendimiz kontrol ediyoruz. Ayrıca müteahhit ile anlaşmamız bu taş döşemesinin 1 yıl garantili olması, hatalı döşenen kaldırımları işi alan 1 yıl içinde düzeltecek bunun içinde belediyeden ek bir para ödemeyeceğiz. Çünkü kesintileri şimdiden yapıyoruz. Toprak oturdukça kaldırımlar düzelecek’ dedi.

 

 

AKARÇAY DAHA BAŞLANGIÇ

Başkan Çoban Akarçay’ın 12 yıllık bir proje olduğunun altını çizerek dedi ki: ‘Özel sektör buraya 2 adet daha kafe yapacak. 4. kafeyi belediye olarak Fırın kafe adı ile biz yapacağız. Plaj voleybolu, halı saha, oyun alanlarının düzenlenmesi, 2. köprünün ışıklandırılması olacak.’

FISKİYE VE IŞIKLANDIRMA SORUNU VAR

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, fıskiye ve ışıklandırma sorunu olduğunu kabul ederek, ‘Bu konuda yeni bir çalışma başlattık. Nasip olursa yeni yıla burada ışık ve ses ve su gösterileri ile görkemli bir şekilde gireceğiz’ dedi.

CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Ecer’e gönderme yapan Burhanettin Çoban, ‘Diyorlar ki bu taşı Belediye üretmiyor. Başka yerden alıyorlar. Bunun maliyeti nedir? Bakın söyleyeyim; bu taşların tamamını Afyonkarahisar Belediyesi üretiyor. Maliyete gelince; çimento Afyon Çimento. Su yeraltı suyu, Agrega Malaklar firmasından alınıyor. Boya Ambar yolu’ndaki boya satıcılarından. Elektrik ise Tedaş’ diyerek bir anlamda dalgasını da geçti.

 

ÇABUK RENK VEREN BİR SİYASETÇİ

Konuşmalardan sonra Akarçay’da gemi turu yapıldı.

Sonuç olarak Başkan Çoban iyice kendine ve ekibine güvenen bir aday olarak, 55 aylık icraatın başındaki siyasetçi olarak, arkasında il Başkanı, İGM Başkanı en önemlisi de Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu desteği ile yeniden AK Parti Belediye Başkan Adayı.

Her ne kadar aday adayıyım demiş olsa da çok büyük sürpriz olmaz ise tek aday.

Ancak en büyük zaafı eleştirilere açık değil.

Çabuk renk veren bir siyasetçi. Daha siyasette ılıman bir havanın estiği bu günlerde siyaset kazanı kaynar ve fokurdamaya başlarsa Burhanettin Çoban’dan fazlaca sitem göreceğiz gibi.

Bu konuda 2 seçenek var aslında:

Ya ‘ Öfke hitabet sanatıdır’ diyerek durmak yok yola devam denilecek.

Ya da Şeyh Edibali de olduğu gibi ‘Öfke bize,uysallık sana’ düsturu seçilecek…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır