passo
İsmail Akar yazdı: Büyükşehir Bir Başka Bahara

İsmail Akar yazdı: Büyükşehir Bir Başka Bahara

Cumartesi günü ilimiz Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladı. Erdoğan önce Atatürk Spor Salonu dışındaki partililere konuştu  .Daha sonra kongre salonuna girerek dünya ülkemiz ve ilimizdeki gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kongre hazırlıkları günler öncesinden başlamıştı Ak Parti’de. Cuma gecesi geç saatlere kadar salon ve alanda çalışmalar devam etti. Bakan Veysel Eroğlu […]

Cumartesi günü ilimiz Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladı. Erdoğan önce Atatürk Spor Salonu dışındaki partililere konuştu  .Daha sonra kongre salonuna girerek dünya ülkemiz ve ilimizdeki gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Kongre hazırlıkları günler öncesinden başlamıştı Ak Parti’de. Cuma gecesi geç saatlere kadar salon ve alanda çalışmalar devam etti. Bakan Veysel Eroğlu cuma akşamı 21.00 sıralarında Ak Parti ekibi ile salona gelerek son hazırlıkları kontrol etti.

SALONDAN İZLENİMLER

Cumartesi günü çok yoğun güvenlik önlemleri şeridini aşarak salona ulaştık. Önce kongredeki pankartlara bakalım.15 Temmuz’a gönderme yapan  ‘Selam olsun tanka karşı dimdik duranlara’ pankartı var. Hemen yanında ‘Cumhurbaşkanımız Zaferin, Mermerin, Lezzetin, Başkentine Hoş geldiniz pankartı ile ilimiz değerleri anlatılmış. Dev sahnenin karşısında Türk Bayrağı, Atatürk ve Erdoğan resimleri ile Ak Parti amblemi yer bulmuş. ’Afyonkarahisar 2019 da tarih yazmaya hazır’ Zaman bizdedir. Mekan bize emanettir’ ve Erdoğan’ın rahmetli annesi ile fotoğrafının yanında ‘Huzur içinde yat Tenzile Teyze. Ümmetin evladına. Evladın bize emanet’ pankartı dikkat çekiyor.

Salondaki platformun önünde A protokol var. Burada bakanlar milletvekilleri yer alıyor. Arkasında Belediye Başkanları ve yöneticilerin olduğu B protokolü bulunuyor. Arkasında delegeler mevcut. Basın çalışanları delegelerin arkasında platformu tam karşıdan gören yerde konuşlanmış. Bu arada Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Münire Burcu’nun ekibi ile kongreyi izlemekte olan basın çalışanlarına yardımcı olduğunu görüyoruz..44 basın çalışanı akredite olmuş bu kongreye. Tribünlerde ellerinde bayrak ve parti flamalarıyla gençler ve kadınlar erkenden salonu doldurmuş.

YURDUNUSEVEN DEN ANTREMAN

Erdoğan salona gelmeden önce İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven salondakilere tezahürat ve slogan ön çalışması yaptırdı. Kürsüye çıkan İl Başkanı ‘Salonun sağındaki grup ‘Recep’ .Orta da olan delege’Tayyip’ sol tarafta ise Erdoğan diyecek telkini ile bir iki tezahürat denemesi yaptırdı. ’Bir Şarkısın Sen Ömür Boyu sürecek’ şarkısı dışında şarkı olmayacağına vurgu yapan Yurdunuseven devamla İlçeler kendi başlarına slogan atmayacak. ’İşte ordu. İşte Komutan’ ve ‘Afyon seninle gurur Duyuyor’ sloganlarını çalıştırdı salondaki izleyenlere.

Fakat Erdoğan konuşması sırasında tribünler bu anlatılanları hiç birine uymadı .’Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda’ şarkısı söylendi. İlçelerden gelenlerden ara sırada olsa Şuhut  Bolvadin, Dinar diyenleri duyduk. Ve hep bir ağızdan o meşhur kafiyeli ‘Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları salonda yankılanıyordu.

 

AFYON EGENİN KALESİ

Kongre Divan Başkanlığına Ömer Ünal ın seçilmesi ile kongre açıldı. Kongreye katılan STK temsilcileri tanıtıldı. Aslında Ak Parti kongresine katılan STK Başkanlarının diğer siyasi partilerin kongrelerine de benzeri ilgiyi göstermeleri lazım.. Kongrenin açış konuşmasını İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven yaptı..Yurdunuseven ‘Afyona 16 yılda 18 milyon TL yatırım yapıldı. En büyük yatırımları Bakanımız Veysel Eroğlu gerçekleştirdi. İlimiz işsizliğin az olduğu ilk 5 il arasında yer alıyor . İşyeri sayısı yüzde 44 arttı. SGK da yeni istihdam % 90 oldu.170 bin kişi iş buldu.25 bin yataklı 10 termal otelle turizmde öndeyiz.’ dedi.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da 15 Temmuz da verilen mücadeleyi anlattıktan sonra ’Girdiği bütün seçimleri kazanan tek parti Ak Partidir. İlimizde yüzde 65 oy aldık.’ dedi.

Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz’ün konuşması sonrası Orman ve Su İşleri Bakanı Prof Dr Veysel Eroğlu konuştu. ’Afyon seninle Gurur Duyuyor’ sloganları eşliğinde Bakan Eroğlu Ak Parti dünyanın en büyük organizasyonu. Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan ile hepimiz gurur duyuyoruz. İlimizde her üç kişiden iki kişi AK parti ye destek veriyor. Artık Afyonkarahisar Egenin kalesi olmuştur. Sizlere hizmet vermekten gururluyum.’ Diye konuşmasına devam ederken Erdoğan’ın otobüsün üzerinde konuşmaya başladığı bilgisi gelince Bakan Eroğlu konuşmayı bitirip Genel Başkanının yanına gitti.

MİLLİ MÜCADELE KURULUŞ KURTULUŞ ŞEHRİ AFYONKARAHİSAR

Milli Mücadele, Kuruluş, Kurtuluş Şehri Afyonkarahisar bizi hiç yalnız bırakmadınız diyerek salonu selamlayarak konuşmasına başlayan Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ 16 yıl önce Ak Parti burada kuruldu. O günlerde İmaret Camisinde Cuma namazını kıldık. Çıkışta ‘Başbakan Erdoğan’ diye karşıladınız beni. İşte bu kardeşiniz Başbakan oldu. Cumhurbaşkanı da oldu. Rabbime hamdolsun’ dedi.

Afrin deki harekat FETÖ operasyonları ve ilimize yapılan yatırımlar hakkında bir saati aşkın konuşan Erdoğan büyükşehir konusunda ‘Afyonkarahisar Büyükşehir olma sınırına gelmiştir. Eğer doğumlar artarsa 2019 da Büyükşehir olabilir. Ama taşımayla olmaz .Taşıma su ile değirmen dönmez. İnanıyorum ki Afyon bir sonraki seçime büyükşehir statüsü ile girecek’ diyerek büyükşehir beklentilerini bir başka bahara bırakmış oldu.

Bir başka ayrıntıyı da paylaşalım. Erdoğan ilimize yapılan yatırımlar arasında spor yatırımlarını da detaylı anlattı. ‘Yeni spor salonu yetişmiş olsaydı. Bu kongreyi orada yapacaktık. Artık önümüzdeki kongreler yeni salonda yaparız.’diyen Erdoğan ‘Ancak takım iyi gitmiyor.Toparlanmak lazım’ demesi üzerine. Salih Sel Afjet Afyonspor’un 2.Lig kırmızı grupta lider olduğunu hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan gülerek ’iyi o zaman’ dedi. Ayrıca gençlerin salonda 3 boyutlu pankart açması da Erdoğan’ı keyiflendirdi.

KORKAKLAR ZAFER ANITI DİKEMEZ

‘Reis bizi Afrine götür’ sloganları eşliğinde konuşmasına devam eden Erdoğan Korkaklar Zafer Anıtı dikemez. Tüm Dünya bunu bilsin. Afrin de ‘Mehmed’ im Düğüne gidiyorum. Düğüne diye yürüyor teröristlerin üzerine. Hedef Kızıl elma yani sonsuzluk’ diyerek gidiyor. Gerektiğinde Başkomutan olarak hep birlikte gideriz’ dedi.

Bir saati aşkın konuşan Erdoğan ilginçtir Afyonkarahisar da muhalefeti eleştirmedi.2019 da yüzde 65 de aşan destek vermelerini Afyonlulardan talep etti.

Daha sonra Dinar Tatarlı Beldesinden gelen yöresel kadınlar platforma çıktı. İl Başkanı Yurdunuseven Belediye Başkanı Çoban günün anısına Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye sundu.

AK PARTİ LİSTESİ

Daha önce 50 kişilik olan İl yönetimi listesi açıklandı. Listede önceki yönetime göre önemli değişmeler olduğunu gördük. Listeye baktığımızda bilinen ama su yüzüne çıkmayan gruplar arası denge kısmen sağlanmış. Bu arada 12 kişilik kurultay delegesinde, İl Başkanı, Belediye Başkanı, Merkez İlçe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları başkanları yanı sıra Şuhut, Sandıklı, Dinar Bolvadin, Emirdağ İlçe başkanları da yer alıyor.

Günlerce süren hazırlık sonrası Ak Parti Kongresi 4 saat içinde bitti. Kongre sonrası aklımızda kalan Ak Partinin sürekli olarak Egenin yıldızı sıfatına layık olan  Afyonkarahisar’ın artık Egenin Kalesi de olduğu. Ancak Büyükşehir hayallerinin 5 yıl sonraya kaldığı.2019 seçimlerine Ak Partinin şimdiden hazırlandığını gördük.

Mutlu ve aydınlık yarınlara…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır