passo
İSRAİL’İN GELDİĞİ NOKTA VE BİZ

İSRAİL’İN GELDİĞİ NOKTA VE BİZ

Filistin İslam âlemi ve Türkiye için önemli. Bugünkü ve belki de yarını olmayan İsrail ve dolayısıyla Kudüs, bütün Müslümanlar için önemli. Çünkü Müslümanların orada kutsalları var. Ve biz orayı asırlarca barış içinde yönettik. Musa’nın kavmi, nihayet yolu dirliğin merkezini ve otoritesini kalıcı şekilde bu topraklarda tesis etmeye çalışıyor. Yahudileri Musa Mısır’dan çıkardı. Yola düştüler. Yerleşemediler […]

Filistin İslam âlemi ve Türkiye için önemli.

Bugünkü ve belki de yarını olmayan İsrail ve dolayısıyla Kudüs, bütün Müslümanlar için önemli. Çünkü Müslümanların orada kutsalları var. Ve biz orayı asırlarca barış içinde yönettik. Musa’nın kavmi, nihayet yolu dirliğin merkezini ve otoritesini kalıcı şekilde bu topraklarda tesis etmeye çalışıyor.

Yahudileri Musa Mısır’dan çıkardı.

Yola düştüler.

Yerleşemediler ve binlerce yıl dolaştılar, orada, burada yaşadılar.

Zaman zaman kısa süreli devletler kurdular. Ancak kalıcı olamadılar. (1948’e kadar)

*          *          *          *          *

Babil Kralı III.Nabukadnazar.

İsrail ve Yahudiler bu tarihi ismi hiç sevmezler.

O2nu yarı insan, yarı hayvan veya şeytan şeklinde tasvir ederler.

M.Ö. üçüncü yüzyıl dolayında Babil’de eşi için asma bahçeleri yaparak, Perslerden aldığı eşi için yapay cennet oluşturmaya çalıştı.

Devletini güçlü kıldı, ordular kurdu ve İsrail oğullarının kurduğu devlete son verdi.

Süleyman tapınağını yıktı. Kutsal sandığı alarak bilinmeyen bir diyara götürdü.

Kutsal sandık denilen ve bugünde yahudilerin aramaya devam ettikleri, mucizeler sandığını Suriye’de Şam yakınlarında bir göle attığı, Fırat-Dicle arasında bir yere yada Anadolu’da bir yere gömdüğü rivayet olunur.

Sandık bulunursa, İsrail oğulları yeryüzüne hakim olacaklar düşüncesi vardır. Altına, paraya hakim olacaklar ve dünyanın en asil ve üstün ırkı kabul ettikleri yahudiler böylece dünyaya hakim olacaklardır.

Bu düşüncelerle yaşayan milyonlarca yahudi var. Bunun için ne yapıyorlar?

Öldürüyorlar.

Durmadan savaşıp, insan katlediyorlar, genişliyorlar.

Ve maalesef kimse durduramıyor.

Kimse gözünün üstünde kaşın var diyemiyor.

Türkiye’nin söylemleri de bir işe yaramıyor.

Araplar ise keyiflerini bozmadan, bigane kalmaya devam ediyor.

Tarihte birçok haçlı seferleri yüz binlerce kişiyle Kudüs’e, kutsal topraklara, İsa’nın doğduğu, yaşadığı bu beldelere ulaşmak için yapıldı.

Suriye’deki zengilerin sultanı Nurettin Zengi’yi hayırla anmak gerekir. Çünkü bu seferlerin çoğunu o durdurdu. O bir Selçuklu Atabek’iydi.

Ardından Selçuklu dediğimiz atalarımızı ve devamında ki Eyyubilerin başı, tarihteki ender rastlanan dehayı Selahattin Eyyubi’yi hayırla yâd etmek gerekiyor.

Anadolu’nun Türk yurdu olarak bugüne ulaşmasındaki önemli isimler çeşitli vesilelerle anılmalı. Yeni nesil böylece nereden gelip, nereye gittiğini bilmelidir.

Osmanlı’nın son döneminde II. Abdülhamit Han’a gelen Yahudiler, ‘dış borçlarınızı ödeyelim, bize Filistin’den toprak ver’ teklifini yapıyorlar ve ret cevabını alırlar.

Ne yazık ki Filistin’in akıbeti yahudinin ekonomik politikaları yüzünden bu hale gelmiştir.

Thedor Hertz denen adam mezarında bugüne gülüyordur herhalde.

2.Dünya Savaşına gelindiğinde Almanya’nın içini kanser gibi saran, iliğini, kemiğini soran Yahudilerden bıkan Hitler’in bu yüzden Yahudilerden kurtulmak için soykırım yaptığı söylenir.

Dünya ekonomisini 10 büyük ailenin yönettiği iddia edilir.

Bunların içindeki en büyük 5’in 3’ünün Yahudi aileler olduğu biliniyor.

Ekonomiye ve dolara bunların yön verdiği ispatlandı.

Londra’dan, Varşova’dan, Viyana ya da İstanbul’dan hareket eden bin doların günlük seyrini bilen bu insanların şerrinden Allah dünya insanlığını korusun.

Acizane kırk yıldır araştıran, sorgulayan, yazıp çizen, konuşan biri olarak tarihimizden ve geçmişimizden nasıl koparıldığımızı hayretle ve üzülerek seyrediyorum.

Bugün milli bilinç veya ortak akıl ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Milletin önüne idealler, ülküler, kızıl elmalar konamıyor.

O nedenle tarih bilinci çok önemlidir.

Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır