passo
“İstanbul’un Fethi çağ açıp çağ kapatan bir dönemin başlangıcıdır”

“İstanbul’un Fethi çağ açıp çağ kapatan bir dönemin başlangıcıdır”

Gün FM’de İlahiyatçı-Yazar Lokman Özkul’un hazırlayıp sunduğu Cuma Sohbeti programına Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı konuk oldu. Kazancı İstanbul’un 568. Fetih yıldönümü dolayısıyla bu konuyla ilgili konuştu. “İstanbul’un fethi sadece bir şehre hâkim olmaktan ibaret değildir” diyen Kazancı, “Bu fetih Peygamber Efendimizin müjdesi, ashab-ı kiramın arzusu, Hz. Ebû Eyyûb el-Ensârî’nin hayali ve ecdadımızın sevdasıdır. Bu […]

Gün FM’de İlahiyatçı-Yazar Lokman Özkul’un hazırlayıp sunduğu Cuma Sohbeti programına Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı konuk oldu. Kazancı İstanbul’un 568. Fetih yıldönümü dolayısıyla bu konuyla ilgili konuştu.
“İstanbul’un fethi sadece bir şehre hâkim olmaktan ibaret değildir” diyen Kazancı, “Bu fetih Peygamber Efendimizin müjdesi, ashab-ı kiramın arzusu, Hz. Ebû Eyyûb el-Ensârî’nin hayali ve ecdadımızın sevdasıdır. Bu fetih, çağ kapatıp çağ açan yeni bir dönemin başlangıcıdır” diye değerlendirmede bulundu.
“Bize düşen, ecdadımızın şanlı mirasını gelecek nesillere aktarmaktır”
“İslam’la müşerref olan ve devraldığı İslam sancağını bir daha bırakmayan aziz milletimizin i’lay-i kelimetullah aşkı, Allah’ın adını yüceltme gayreti tarih boyunca hiç eksik olmamıştır” diyen Müftü Kazancı, “Bu uğurda yılmadan, yıkılmadan, seferden sefere, zaferden zafere koşan şanlı ecdadımız, Malazgirt zaferiyle Anadolu’yu bizlere vatan kılmıştır. İstanbul’u fethederek de Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in, kutlu müjdesine nail olmuştur. Bugün bize düşen, ecdadımızın aziz hatırasını ve şanlı mirasını gelecek nesillere aktarmaktır. Birlik ve beraberliğimizden asla ödün vermemektir” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır