passo
“İstiklalimiz, istikbalimiz ve istikrarımız için Evet diyoruz”

“İstiklalimiz, istikbalimiz ve istikrarımız için Evet diyoruz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Yurdunuseven Anayasa değişikliği konusunda değerlendirmelerde bulundu. Tıkanan sistemin anayasa değişikliği ile çözüme kavuşacağını kaydeden Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Bu bir rejim değişikliği değildir. Milletimiz anayasa değişikliği paketine evet diyerek tıkanan […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Yurdunuseven Anayasa değişikliği konusunda değerlendirmelerde bulundu.
Tıkanan sistemin anayasa değişikliği ile çözüme kavuşacağını kaydeden Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Bu bir rejim değişikliği değildir. Milletimiz anayasa değişikliği paketine evet diyerek tıkanan sistemi rahatlatacaktır. Anayasayı yapmak milletin hakkıdır. Vatandaşımız bizlere koalisyona karşı olduklarını söylüyorlar. O halde güçlü bir iktidar için anayasa değişikliğine evet diyelim” diye konuştu.
“Teşkilat olarak referanduma hazırız”
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, teşkilat olarak referanduma hazır olduklarını kaydederek, “2007 yılındaki referandum değişikliğinde halk tarafından Cumhurbaşkanı seçilmesi geldikten sonra 10 Ağustos 2014 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız halk tarafından seçildi. Bu anayasa değişikliğiyle biz şunu söylüyoruz ‘artık devletimiz, milletimiz, millet odaklı, halk odaklı hale geldi.’ Dolayısıyla milletimiz bundan sonra karar verecek inşallah 2007’de olduğu gibi bugün de biz Ak Parti olarak, Afyonkarahisar teşkilatı olarak bu çalışmalarda hazırız. Her zaman bizim bir kuralımız vardır, AK parti olarak genel bir ilkemiz vardır. Bu da seçimin olduğu ertesi günü sanki yeni bir seçim yapılacakmış gibi tekrar teşkilatlarımız hazırdır. İnşallah önümüzdeki zaman içerisinde bize verilecek görevleri yerine getireceğiz. Halkımızın ‘evet’ demesi için, halkımızın iradesi için, halkımızın karar vermesi için ‘evet’ diyeceğiz. Özellikle şunun üstünü vurgulayarak söylüyoruz ki istiklalimiz için, istikbalimiz için ve istikrarımız için ‘evet’ diyoruz. En son yapılan bu değişiklikle beraber artık Cumhurbaşkanlığı sistemi dediğimiz bir sistem içerisinde halkımız tarafından seçilmiş ve milletimizin karar vereceği bir şekilde Cumhurbaşkanı seçilecek. Akabinde aynı gün yapılacak bir seçimle parlamento da seçilecek ve bundan sonrada halkımız karar verecek. Özellikle de bunu vurgulamak istiyorum. Yüzde 50+1 oy alan Cumhurbaşkanı olacak ve parlamento şekillenecek” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Yurdunuseven yayın dolayısıyla Akar’a teşekkür etti. Akar ise Yurdunuseven’e çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır