Reklam

Reklam

passo
Kaçkarlar’dan Berlin’e uzanan bir yaşam öyküsü

Kaçkarlar’dan Berlin’e uzanan bir yaşam öyküsü

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Kaçkarlar’dan Berlin’e isimli kitabıyla dikkatleri üzerine çeken Eğitimci-Yazar Ali Uzun konuk olarak katıldı. Eşinin Afyonkarahisarlı olduğunu belirten Uzun yaz tatili dolayısıyla Afyonkarahisar’da bulunduğunu söyleyerek Gün FM’de yayına katılmaktan dolayı mutlu olduğunu kaydetti. “Kitabım 8. baskıya ulaştı” Türkiye’de ve Federal Almanya’da öğretmen ve yönetici olarak 46 yıl hizmet yaptıktan sonra 2007 […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Kaçkarlar’dan Berlin’e isimli kitabıyla dikkatleri üzerine çeken Eğitimci-Yazar Ali Uzun konuk olarak katıldı. Eşinin Afyonkarahisarlı olduğunu belirten Uzun yaz tatili dolayısıyla Afyonkarahisar’da bulunduğunu söyleyerek Gün FM’de yayına katılmaktan dolayı mutlu olduğunu kaydetti.
“Kitabım 8. baskıya ulaştı”
Türkiye’de ve Federal Almanya’da öğretmen ve yönetici olarak 46 yıl hizmet yaptıktan sonra 2007 tarihinde emekliye ayrıldığını söyleyen Eğitimci-Yazar Ali Uzun, “Emekli olduktan sonra yaşadıklarımı, Türk ve Alman toplumlarındaki gözlemlerimi, eğitime ve özellikle de kültürlerarası eğitime ilişkin düşüncelerimi Kaçkarlar’dan Berlin’e Bir Eğitim Gönüllüsünün Yaşam Öyküsü isimli anı kitabımda yazdım. Kitabım 8. baskıya ulaştı. Satırlar arasında eğitimin gücünü, yaşamda rastlantıların yanı sıra hedef belirlemenin doğruluğunu, disiplinli ve çalışkan olmanın erdemliliğini okuyucularımla paylaştım. Bu kitabımın ardından eğitim ve öğretimle ilgili makalelerimden oluşan Anne ve Babaların El Kitabı isimli ikinci kitabımı yayınladım. Bu kitabım eğitimciler için bir anlamda kaynak kitabı oldu ve 2018 yılında 2. baskısı çıktı. Son olrak da Almanya’da yaşayan Türk işçilerin anlattıklarından esinlenerek Leyla’nın Dünyası isimli romanım yayınlandı. 1961 yılında ülkemizden Almanya’ya ve dolayısıyla diğer Avrupa ülkelerine başlamış olan tarihi işgücünü baştan itibaren yaşadım. Bu romanımda gözlemlerimi ifade etmeye çalıştım” diye konuştu.
“Disiplinli ve çalışkan olun”
1942 yılında Rize’nin Kalkandere kazasının Yolbaşı köyünde dünyaya geldiğini belirten Uzun, “Eğitimimi tamamladıktan sonra 1964 yılında Afyonkarahisar’da öğretmenlik yaptım. O tarihteki Afyonkarahisar ile günümüzdeki Afyonkarahisar çok farklı. İlimizin gelişmişliğini görmek beni çok mutlu ediyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Gençlere daima disiplinli ve çalışkan olmalarını tavsiye eden Eğitimci-Yazar Ali Uzun Gün FM yetkililerine gün anısına kitaplarını imzalayarak hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır