• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Kadın Kültür Evleri ilimize hayırlı olsun”
“Kadın Kültür Evleri ilimize hayırlı olsun”
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya ve Sinanpaşa İlçe Kaymakamı Kübra Demirer konuk olarak katıldı. Programda ilimiz genelinde hayata geçirilen Kadın Kültür Evleri projesi konuşuldu. “Afyonkarahisar...
5 Ekim 2020 14:07
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya ve Sinanpaşa İlçe Kaymakamı Kübra Demirer konuk olarak katıldı. Programda ilimiz genelinde hayata geçirilen Kadın Kültür Evleri projesi konuşuldu.
“Afyonkarahisar Valimiz Gökmen Çiçek ve Kıymetli Eşleri Sümeyra Çiçek Hanımefendi’nin ilimizde hayata geçirdiği Kadın Kültür Evleri projesi için ilimizi ilmik ilmik örüyoruz” diyen Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya, “Kadınların sosyal hayata katılımı için kadınlarımızı kültürel, sportif etkinliklerde yerel değerlerle buluşturan, üreten, kazandıran projelere ev sahipliği yapacak projemiz aile bağlarının sağlamlığı konusunda yardımcı olacak etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Üretim imkanı olan ilçelerimizde üretim departmanları aile ekonomilerine katkı sunacak. İlkelerimizden, değerlerimizden ödün vermeden toplumun tüm paydaşlarına yönelik projeler hayat bulurken, pozitif ayrımcılık gösterdiğimiz kadınlarımız projede öncelik sahibi oldular. Birçok ilçemizde Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, STK’larımız birbirleri ile yarışırcasına Kadın Kültür Evleri yapımına ve hayat bulmasına önderlik ediyorlar. Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in önderliğinde yapacağımız çalışmalar ilimize, bu projeyi örnek kabul eden illerimize hayırlı olsun. Kazanan Afyonkarahisar olacak” şeklinde konuştu.
“Kadınlarımızın sosyal hayata katılmaları için bu proje gerçekleştiriliyor”
Programda projenin amacından bahseden ilimizin tek kadın Kaymakamı Sinanpaşa İlçe Kaymakamı Kübra Demirer ise, “Projenin amacı, özellikle kırsal alanda yaşayan kadınlarımızın sosyal hayata katılımlarının sağlanması, bilgi ve becerilerinin arttırılması, karar verme yeteneklerinin geliştirilmesi ve potansiyel olarak sahip oldukları gücü ortaya çıkaracak şartların sağlanması amacıyla kadınlarımızın eğitim, spor, soayal ve kültürel faaliyetlere katılabilecekleri alanlar oluşturmaktır. Bu amaçla Kadın Kültür Evlerimiz ilçelerimizde Kaymakamlık ve İlçe Belediye Başkanlıklarımız işbirliği ile kurulmaktadır” diye değerlendirmede bulundu.
Geçtiğimiz Cuma günü Çobanlar ilçesinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bölge Müdürü Münire Burcu’nun öncülüğünde ve Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya’nın katılımı ile Çobanlar Kadın Kültür Evi’nde kadınlara destek amaçlı bir etkinlik düzenlenmişti. Etkinliğe Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe, Baro Başkan Yardımcısı Avukat Gönül Ar Güngör, Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ve Şuhut’un Sesi Gazetesi Sahibi Zeliha Ertek gibi alanında öncü birçok kadın katılmıştı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa