passo
“Kadına El Kalkamaz”

“Kadına El Kalkamaz”

Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdür Vekili Elif Kılıç Gün FM’in konuğu oldular. Yümnü ve Kılıç Kadına El Kalkamaz başlığı altında kurumlarının kadına yönelik şiddetle mücadele 2022 yılı faaliyet planlarından bahsettiler. “Dünyamızın küresel sorunlarından biri olan kadına yönelik şiddetle mücadelemizi önleme, koruma, kovuşturma, bütüncül politika […]

Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdür Vekili Elif Kılıç Gün FM’in konuğu oldular. Yümnü ve Kılıç Kadına El Kalkamaz başlığı altında kurumlarının kadına yönelik şiddetle mücadele 2022 yılı faaliyet planlarından bahsettiler.

“Dünyamızın küresel sorunlarından biri olan kadına yönelik şiddetle mücadelemizi önleme, koruma, kovuşturma, bütüncül politika yaklaşımlarıyla aralıksız sürdürüyoruz” diyen Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, “Bu perspektifle hazırladığımız Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele IV. Ulusal Eylem Planımızı 1 Temmuz 2021 tarihinde uygulamaya başladık. Bu çerçevede Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız koordinasyonunda; Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 yılı faaliyet planımızı hazırladık” diye konuştu.

“Şiddet topluma ihanettir”

Şiddetin topluma ihanet olduğunu belirten Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdür Vekili Elif Kılıç, “Kadına yönelik şiddet, kadınların maruz kaldıkları fiziksel, cinsel, ekonomik ve psikolojik eylemler olarak karşımıza çıkıyor. Şiddet yaşam hakkı, eğitim hakkı ve sağlık hakkı gibi temel insan haklarını ihlal ediyor. Kadın, erkek ve çocuk fark etmeksizin hepimiz, insan onuruna yakışır şekilde yaşamayı hak ediyoruz. Her birimiz bir ailenin parçasıyız ve biliyoruz ki güçlü aile, güçlü toplumu inşa eder. Bu toplumu kurabilecek güç, şiddetsiz bir hayatı benimsemekten geçiyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır