passo
“Kadının elinin değdiği her şey güzelleşir”

“Kadının elinin değdiği her şey güzelleşir”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlarımızın önemi ile seçimlere yaklaşırken son durum değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Polat Yılmaz ile Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. “Şiddetin hiç olmamasını diliyoruz” Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Gazeteci İsmail Akar, “Kadınlarımız toplumumuzun baş […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlarımızın önemi ile seçimlere yaklaşırken son durum değerlendirildi.

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Polat Yılmaz ile Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.

“Şiddetin hiç olmamasını diliyoruz”

Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Gazeteci İsmail Akar, “Kadınlarımız toplumumuzun baş tacıdır. Tarihin her döneminde kadınlarımız erkeğiyle omuz omuza mücadele etmiş ve bir sürü başarıya imza atmıştır. Özellikle köylerdeki, kırsaldaki kadınlarımızın yaşamları çok güç şartlar içerinde geçiyor. Sabah erkenden kalkıp hayvanlarına bakar, tarlasında ırgatlık yapar, evde eşine ve çocuklarına hizmet eder. Kısacası durmadan çalışır. Hiçbir sosyal hayatı yoktur. Çiftçilikle, hayvancılıkla uğraşan Anadolu kadınımızın durumu bu. Ya da kentlerde ağır iş kollarında çalışan pek çok emekçi kadınlarımız var. Ne yazık ki kadına karşı şiddet vakaları da oldukça arttı. Şiddetin hiç olmamasını diliyoruz. Kadının elinin değdiği her şey güzelleşir. Özellikle siyasette de kadınlarımızın olmaları son derece önemlidir diye düşünüyorum” diye konuştu.

“Türkiye’de fiziki saldırıya uğrayan kadın oranı yüzde 34”

“Dünya Kadınlar Günü 1910 yılından bu yana Amerika’daki bir tekstil fabrikasındaki kadın işçilerin anısına her yıl kutlanıyor” bilgisini aktaran Gazeteci Polat Yılmaz,  “Ülkemizde ise 1921 yılında kutlanmaya başlamış. Türkiye’de fiziki saldırıya uğrayan kadın oranı yüzde 34, sözlü saldırıya uğrayan kadın oranı ise yüzde 53. Bir takım insanlar ne yazık ki hala kadın üzerinden siyaset yapmaya devam ediyorlar. Kadınlarımızın buna müsaade etmemeleri lazım. Kadınlar, birey olabildikleri sürece, eğitime ve iş hayatına katılabildikleri, kentli bir toplumda yaşayabildikleri ve düşüncelerini özgürce ifade edebildikleri sürece bu şiddet sona erecektir. Tüm dünya kadınlarının da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü de kutluyorum. Kadınlarımız uyanık olsunlar, haklarını bilsinler. Varoş değil, kentli olsunlar” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“MHP’de aday adayı sayısının 15–20 arasında olması bekleniyor”

Tüm kadınların günlerini kutlayan Gazeteci Ertuğrul Sevim siyasete ilişkin yaptığı analizinde, “Birinci aday adaylığı furyası iktidar partisinde gerçekleşti. Bakan Eroğlu ile Sait Açba’nın listede bulunmadığı yarışta aday adayları belli oldu. Benim görüştüğüm bazı kişiler iktidar partisinde ilimizde 50’ye yakın aday adayı beklediklerini söylemişlerdi. Ama böyle olmadı. CHP ise ilimizde önseçim kararı aldı. Bu önemli bir karardır. 11 aday adayı eşit bir şekilde yarışacak. MHP’de ise aday adayı tanıtım programları başladı. Şu anda 14 aday adayının tanıtım programı belli oldu. Ayın 18’ine kadar MHP’de aday adayı müracaatları sürecek. MHP’de aday adayı sayısının 15–20 arasında olması bekleniyor. MHP’de önemli isimler aday adayı olarak çıktılar. Ahmet Biçer, Sefa Çetin, Ali Okumuş, İsmail Elibol, Aziz Aslan, Abdil Demiral, Hasan Göksu, Tuğrul Açıkkol, Yücel İnanç, Fatih Çetinkaya, Hüseyin Özharputlu ve Mehmet Parsak’ın aday adaylıkları var. Mevcut vekil Kemalettin Yılmaz ise meclis çalışmaları dolayısıyla 16–17 Mart gibi açıklayacak. Ardından Mimar bir kadın aday adayı adaylığını açıklayacak. Bunların haricinde 3–4 aday adayı daha olabilir” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır