passo
“Kadınlarımızın katkısıyla ekonomi yeni bir enerji kazanacaktır”

“Kadınlarımızın katkısıyla ekonomi yeni bir enerji kazanacaktır”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Afyonkarahisar İl Başkanı Berna Tokman konuk olarak katıldı. Tokman, Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayarak çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “Girişimci öncelikle ve özellikle kendine güven duymalıdır” Girişimcilerin kendine mahsus karakter ve özellikleri olan insanlar olduğunu belirten TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Afyonkarahisar İl Başkanı […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Afyonkarahisar İl Başkanı Berna Tokman konuk olarak katıldı. Tokman, Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayarak çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
“Girişimci öncelikle ve özellikle kendine güven duymalıdır”
Girişimcilerin kendine mahsus karakter ve özellikleri olan insanlar olduğunu belirten TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Afyonkarahisar İl Başkanı Berna Tokman, “Girişimci öncelikle ve özellikle kendine güven duymalıdır ve kendisine güvenilen biri olmalıdır. Yeri gelince geri adım atabilmeli ve yeniden başlayabilme kararlılığı taşıyabilmelidir. Ayrıca yeniliklere açık ve işini seven biri olmalıdır. Girişimciler fırsatları gören, piyasanın ve çevrenin farkında olan, karakteri güçlü, risk alabilen, organizasyon ve analiz yeteneği yüksek olan kişilerdir. Problemlere yenilikçi, yaratıcı bakış açısıyla yaklaşırlar, değişiklikleri de yönetme becerisine sahiptirler” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“İş yaşamında cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını son derece önemsiyoruz”
Kadın Girişimciler Kurulu olarak öncelikli olarak yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Tokman, “Ev hanımlarına girişimci kimlik kazandırmanın yollarını anlatabilmek adına çalışmalar yapmaktayız. Finansal kaynaklara ulaşmada kadın girişimcilerin yaşadıkları zorlukları tespit ederek, çözüm önerileri geliştirmekteyiz. İş yaşamında cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını son derece önemsiyoruz. Kadın girişimcilere yönelik desteklemelerle ilgili bilgilendirmeler yapıyor ve kadın istihdamının artması için çabalıyoruz” diye konuştu.
“Kendinin bilincinde olan kadınlar girişimcilikte başarıyı yakalayacaklardır”
Ülke ekonomimizin hızlı ve sürdürülebilir büyümesi için kadınların iş gücüne daha yüksek oranlarda katılması gerektiğini kaydeden Tokman, “Kadınlarımızın katkısıyla ekonomi yeni bir enerji ve dinamizm kazanacaktır. Bu sebeple hükümetler ve uluslar arası ekonomik kuruluşlar, kadınların iş hayatına katılmalarını ve girişimcilik yapmalarını teşvik ediyorlar. Kadınlarımız iş kurmadan önce kendi niteliklerini, tarafsız bir gölse değerlendirmek zorundadır. Çünkü kendinin bilincinde olan kadınlar girişimcilikte başarıyı daha kolay yakalayacaklardır” dedi.
Geçtiğimiz hafta sonu Ege Kadın Girişimciler Kurulu Bölge Toplantısı’nın ilimizde yapıldığını söyleyen Tokman, toplantının son derece verimli ve başarılı geçtiğini kaydetti.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Tokman, Akar’a teşekkür ederek, basın alanındaki başarılı kadınlarımızla da gurur duyduklarını kaydetti. Akar ise kadınlarımızın hayatın her alanında olmaları gerektiğini kaydederek Tokman’ın başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır