• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Kadir Gecesi, umumi bir affa mazhar olma imkânıdır”
“Kadir Gecesi, umumi bir affa mazhar olma imkânıdır”
Gün FM’de yayınlanan Cuma Sohbeti programında Kadir Gecesi’nin önemi konuşuldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu programda konuşan İlahiyatçı-Eğitimci Lokman Özkul, Kadir Gecesi’nin Kuran’ın indiği gece ve bin...
11 Temmuz 2015 12:11
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Cuma Sohbeti programında Kadir Gecesi’nin önemi konuşuldu.
Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu programda konuşan İlahiyatçı-Eğitimci Lokman Özkul, Kadir Gecesi’nin Kuran’ın indiği gece ve bin aydan daha hayırlı bir zaman dilimi olduğunu kaydetti.
“Bu gecede Kuran-ı Kerim okunmalı, okuyanlar dinlenmelidir”
“Kadir Gecesi, umumi bir affa mazhar olma imkânıdır” diyen Özkul, “Kadir Gecesi, Kuran’ın indiği gecedir, bin aydan daha hayırlı bir zaman dilimidir. Bu gecede Kuran-ı Kerim okunmalı, okuyanlar dinlenmelidir. Peygamber Efendimize salât ü selamlar getirilmeli, O’nun şefaatini ümit edip, ümmetinden olma şuuru tazelenmelidir. Kaza ve nafile namazlar kılınmalıdır. Kadir Gecesi ibadet ve ibadette ihsan şuuruyla ihya edilmelidir. Tefekkürde bulunulmalı, ‘Ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum? Allah’ın benden istekleri nelerdir?’ gibi konular başta olmak üzere hayati meselelerde düşünmek lazımdır. Geçmişin muhasebe ve murakabesi yapılmalı ve geleceğin plan ve programı çizilmelidir. Günahlara samimi olarak tövbe ve istiğfar edilmeli, idrak edilen geceyi son fırsat bilerek nedamet ve inabede bulunulmalıdır” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Kadir Gecesi en iyi şekilde değerlendirilmeli”
Kadir Gecesi’nin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden Özkul, “Küs ve dargın olanlar barıştırılmalı, gönüller alınmalı ve kederli yüzler güldürülmelidir. Kişi kendine ve diğer mümin kardeşlerine dualar etmelidir. Üzerimizde hakları olanlar aranıp sorulmalı, vefa ve kadirşinaslık ahlakı yerine getirilmelidir. Yoksul, kimsesiz, öksüz, yetim, hasta, sakat, yaşlı olanlar ziyaret edilip, sevgi, şefkat, hürmet, hediye ve sadakalarla mutlu edilmelidir” diye konuştu.
“Hayırlara vesile olsun”
Kadir Gecesi’nin hayırlara vesile olmasını temenni eden Özkul, “Allah hepimizi bayrama da kedersiz eriştirsin. Kadir Gecesi’ni en iyi şekilde ihya edelim. Bu geceleri fırsat bilelim” dedi.
Dinleyicilerin yoğun sorularıyla katıldıkları Cuma Sohbeti Gün FM’de her Cuma 16.30-18.00 saatleri arasında yayınlanıyor.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa