passo
Kaplan: “Şehirleşmeyi çok önemsiyoruz”

Kaplan: “Şehirleşmeyi çok önemsiyoruz”

Afyonkarahisar Belediyesi ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Şehir Saati programına Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Benol Kaplan konuk olarak katıldı. Kaplan Afyonkarahisar’ın sağlık, kültür, kongre, spor turizmindeki öneminin yanı sıra yemeklerinin de eşsizliğiyle bambaşka bir noktada olduğunu söyledi. “Şehirleşme bir değişim sürecidir” “Afyonkarahisar Belediyesi olarak şehirleşmeyi çok önemsiyoruz” diyen Kaplan, “Şehirleşme bir değişme sürecidir. Şehirleşmenin nedenleri […]

Afyonkarahisar Belediyesi ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Şehir Saati programına Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Benol Kaplan konuk olarak katıldı. Kaplan Afyonkarahisar’ın sağlık, kültür, kongre, spor turizmindeki öneminin yanı sıra yemeklerinin de eşsizliğiyle bambaşka bir noktada olduğunu söyledi.
“Şehirleşme bir değişim sürecidir”
“Afyonkarahisar Belediyesi olarak şehirleşmeyi çok önemsiyoruz” diyen Kaplan, “Şehirleşme bir değişme sürecidir. Şehirleşmenin nedenleri arasında ekonomik, sosyo-psikolojik, siyasal, demografik ve teknolojik nedenler bulunmaktadır. Hem bir Afyonlu hem de Mimar olarak bu değişim sürecini ilimiz için en iyi şekilde inceleyip geçmişten günümüze sahip olduğumuz güzellikleri açığa çıkarmak adına mekansal olarak nitelikli projeler üretmeyi hedefliyorum” şeklinde konuştu.
“124 binanın sokak sağlıklaştırması tamamlanacak”
İlimizin doğal bir sit alanı olduğunu kaydeden Kaplan, “Bu bağlamda Bedesten’den başlayarak Ulu Cami ve çevresini kapsayan sokak sağlıklaştırması projemizi hayata geçirdik. Afyon Kalesi’ne ve şehir merkezine gelmek isteyenlerde tarihi semtlere uğramadan geçmiyor. Dolayısıyla burası turistlerinde görmek isteyeceği, içinde bulunmak isteyeceği, keyif alacakları bir mekanlara dönüşüyor. Yapılan çalışmalarla turizm potansiyelini açığa çıkarmayı hedefledik. 124 binanın sokak sağlıklaştırması tamamlanacak” diye değerlendirmede bulundu.
Programda çalışmalarından ayrıntılarıyla söz eden Kaplan, “Doğal ve kültürel güzellikleri, temiz doğası, lezzetleri ve ekonomisiyle yaşamaktan keyif aldığımız bir Afyon hayal ediyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır