Karaca: “Kentsel dönüşüm değil rantsal dönüşüm”

Karaca: “Kentsel dönüşüm değil rantsal dönüşüm”

İlimize bir dizi temaslarda bulunmak üzere gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Karaca Afyonlu vatandaşların sorunlarını bildiklerini ve daima yanlarında olacaklarını söyledi. “Daima halkımızın yanındayız” Programda ilimizdeki kentsel dönüşüm konusuna değinen Karaca, “Asri mezarlıkta arazilerin metrekaresi bin 500 ile 2 bin lira arasında […]

İlimize bir dizi temaslarda bulunmak üzere gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Karaca Afyonlu vatandaşların sorunlarını bildiklerini ve daima yanlarında olacaklarını söyledi.
“Daima halkımızın yanındayız”
Programda ilimizdeki kentsel dönüşüm konusuna değinen Karaca, “Asri mezarlıkta arazilerin metrekaresi bin 500 ile 2 bin lira arasında birim fiyatı ile satılırken, kentsel dönüşüm safsatası ile vatandaşın mülküne çökme projesi olan rantsal dönüşüm çalışmasında Mısri Mahallesinde, şehrin göbeğinde vatandaşın arsasının metrekaresine 400 lira fiyat belirliyorlar. İnsaf, insaf. Vatandaşımızın rantsal dönüşümde yaşadığı mağduriyeti biliyoruz. Afyon Belediye Başkanı, ‘Belediye olarak biz bu kentsel dönüşümün hiçbir noktasında yokuz’ diyor. Yani, ‘Ben karışmıyorum’ diyor. Sonra halkın isyanını yatıştırmak için 400 lira metrekare birim fiyatını iki katına çıkaracağım diyor. Mezarlıkta metrekaresi 2 bin lira, şehrin göbeğinde Mısri Mahallesinde 800 lira öyle mi Sayın Başkan? Afyonkarahisarlı vatandaşlarımız size niye oy verdi? Sorunlarımızı çözsün diye. Peki kimden çekiniyorsunuz, bugün rantsal dönüşüm mağduru vatandaşlarımızın yanında olmayacaksanız, haklarını savunmayacaksanız, ne zaman yanlarında olacaksınız? Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Afyonlu yurttaşlarımızın sorunlarını biliyor. Bizler Genel Başkanımızın selamını getirdik ve vatandaşlarımızla buluşmak üzere Afyon’a geldik. Bu konunun takipçisi olacağız. Daima halkımızın yanındayız” diye konuştu.
“Müze arsası internette satışa çıkarılmış”
İlimizde bulunan bir heykelin çalınarak yurtdışına kaçırıldığını anımsatan Karaca, “Bu heykel şimdi ülkemize getirildi ama Afyonkarahisar toprakları ile buluşamıyor. Ankara’da bekliyor. Çünkü Afyonkarahisar’da bir müze bırakılmadı. 2011 yılında TOKİ tarafından yapılacak olan Afyonkarahisar Müze Kompleksi karşılığında mevcuttaki Afyonkarahisar Arkeoloji Müzesi TOKİ’ye devredildi. Arsası TOKİ tarafından özel bir şirkete satılan devlet müzesi internet sitesinde satışa çıkarılmış. Yeni müze bitmemiş, mevcut müze boşaltılmamış. İşte yeni bir yandaşa rant projesi daha. Pes doğrusu diyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşerek başarılar diledi. Akar ise Karaca’ya yayın dolayısıyla teşekkür etti.
Karaca’ya Gün FM yayını esnasında CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ve İl Başkanı Yalçın Görgöz eşlik etti.
Karaca gün anısına Gün FM personeliyle fotoğraf çektirerek Gün FM Anı Defterini imzaladı.

Usluer ve Ünsal’dan Gün FM’e ziyaret

Karaca’nın konuk olduğu yayın öncesi CHP Parti Meclisi Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer ve CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal Gün FM’i ziyaret ederek Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ve Gazeteci İsmail Akar ile görüştüler. Ziyarette güncel siyasi konular ile Afyonkarahisar’ın sorunları ele alındı. Usluer ve Ünsal Gün FM Anı Defterine görüşlerini yazarak imzaladılar. Ziyarette Usluer ve Ünsal’a CHP İl ve Merkez İlçe yöneticileri ile partililer eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır