passo
Karakuş: “Coğrafi ürün sayısını 46 yapacağız”

Karakuş: “Coğrafi ürün sayısını 46 yapacağız”

Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş Gün FM’in konuğu oldu. Karakuş programda yaptıkları çalışmaları anlattı. Yaklaşık bir buçuk yıldır Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdüğünü kaydeden Karakuş, “Göreve geldiğimden bu yana Sn. Başkanımızın liderliğinde çözüm odaklı çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza hizmet etmekten mutluyuz” şeklinde konuştu. “Belediyemizde gastronomi birimi kurduk” Şehrimizin gastronomi alanında yaratıcı şehirler ağına girmesiyle Belediye […]

Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş Gün FM’in konuğu oldu. Karakuş programda yaptıkları çalışmaları anlattı.
Yaklaşık bir buçuk yıldır Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdüğünü kaydeden Karakuş, “Göreve geldiğimden bu yana Sn. Başkanımızın liderliğinde çözüm odaklı çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza hizmet etmekten mutluyuz” şeklinde konuştu.
“Belediyemizde gastronomi birimi kurduk”
Şehrimizin gastronomi alanında yaratıcı şehirler ağına girmesiyle Belediye olarak hemen çalışmalara başladıklarını belirten Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, “Belediyemizde gastronomi birimi kurduk. Bir, üç ve beş yıl içinde bu alanda neler yapabileceğimizi planladık. Master Chef ekibini Kocatepe’de ağırladık ve program çekimi yapıldı. Çok güzel izlenme oranlarına ulaşıldı. Bu programın ilimizin tanıtımı anlamında faydalı olduğunu düşünüyorum” diye değerlendirmede bulundu.
“Gastronomi evi yılbaşında hizmete girecek”
Benlioğlu Konağı’nın Gastronomi Evi haline getirildiğini söyleyen Karakuş, “Bu konağımızın manzarası harika. Tarihi olarak çok değerli bir yapı, 16 odası var. İçinin tefrişatı tamamlandı. Pandemi nedeniyle biraz açılışı ertelendi. Şu anda her şeyi hazır vaziyette. Sanırım yılbaşında hizmete girecek” şeklinde konuştu.
“34 ürün daha ekleyeceğiz”
Şehrimizin 12 adet coğrafi işaretli ürünü olduğunu söyleyen Karakuş, “Biz bunlara 34 ürün daha eklemek için müracaatta bulunduk. Bu onay geldikten sonra şehrimiz en çok coğrafi ürünü bulunan üç şehirden biri olacak. Coğrafi işaret demek bir ürünün üretim ayağından başlayarak tüketime kadar kontrol edilmesi anlamına geliyor. Önümüzdeki günlerde ilimizdeki restaurantlara yıldız vereceğiz. Şu sıralarda bunun standartları belirleniyor. Yıldız vereceğimiz yerler bir anlamda güvenle gidebileceğiniz yerlerdir demiş olacağız. Bu konuda esnafımızın da oldukça gayretli olduklarını görüyoruz. Biz de üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Programın son bölümünde Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’ın şahsında 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü’nü kutlayan Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, kadın girişimci sayısının artmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır