• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Karakuş: “Coğrafi ürün sayısını 46 yapacağız”
Karakuş: “Coğrafi ürün sayısını 46 yapacağız”
Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş Gün FM’in konuğu oldu. Karakuş programda yaptıkları çalışmaları anlattı. Yaklaşık bir buçuk yıldır Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdüğünü kaydeden Karakuş, “Göreve geldiğimden bu...
19 Kasım 2020 14:01
Font1 Font2 Font3 Font4

Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş Gün FM’in konuğu oldu. Karakuş programda yaptıkları çalışmaları anlattı.
Yaklaşık bir buçuk yıldır Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdüğünü kaydeden Karakuş, “Göreve geldiğimden bu yana Sn. Başkanımızın liderliğinde çözüm odaklı çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza hizmet etmekten mutluyuz” şeklinde konuştu.
“Belediyemizde gastronomi birimi kurduk”
Şehrimizin gastronomi alanında yaratıcı şehirler ağına girmesiyle Belediye olarak hemen çalışmalara başladıklarını belirten Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, “Belediyemizde gastronomi birimi kurduk. Bir, üç ve beş yıl içinde bu alanda neler yapabileceğimizi planladık. Master Chef ekibini Kocatepe’de ağırladık ve program çekimi yapıldı. Çok güzel izlenme oranlarına ulaşıldı. Bu programın ilimizin tanıtımı anlamında faydalı olduğunu düşünüyorum” diye değerlendirmede bulundu.
“Gastronomi evi yılbaşında hizmete girecek”
Benlioğlu Konağı’nın Gastronomi Evi haline getirildiğini söyleyen Karakuş, “Bu konağımızın manzarası harika. Tarihi olarak çok değerli bir yapı, 16 odası var. İçinin tefrişatı tamamlandı. Pandemi nedeniyle biraz açılışı ertelendi. Şu anda her şeyi hazır vaziyette. Sanırım yılbaşında hizmete girecek” şeklinde konuştu.
“34 ürün daha ekleyeceğiz”
Şehrimizin 12 adet coğrafi işaretli ürünü olduğunu söyleyen Karakuş, “Biz bunlara 34 ürün daha eklemek için müracaatta bulunduk. Bu onay geldikten sonra şehrimiz en çok coğrafi ürünü bulunan üç şehirden biri olacak. Coğrafi işaret demek bir ürünün üretim ayağından başlayarak tüketime kadar kontrol edilmesi anlamına geliyor. Önümüzdeki günlerde ilimizdeki restaurantlara yıldız vereceğiz. Şu sıralarda bunun standartları belirleniyor. Yıldız vereceğimiz yerler bir anlamda güvenle gidebileceğiniz yerlerdir demiş olacağız. Bu konuda esnafımızın da oldukça gayretli olduklarını görüyoruz. Biz de üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Programın son bölümünde Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’ın şahsında 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü’nü kutlayan Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, kadın girişimci sayısının artmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa