Kaya: “Ayazini marka olacak”

Kaya: “Ayazini marka olacak”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya konuk oldu. Kaya programda yaptığı açıklamada Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi’nin başka bir binaya taşınacağını ve buranın Kadın Kültür Evleri’nin merkezi olacağını söyledi. Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Kıymetli Eşi Sümeyra Çiçek’in öncülüğünde ilçelerimizde hizmete giren Kadın Kültür Evleri ile ilgili bilgi veren Afyonkarahisar Vali […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya konuk oldu. Kaya programda yaptığı açıklamada Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi’nin başka bir binaya taşınacağını ve buranın Kadın Kültür Evleri’nin merkezi olacağını söyledi.
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Kıymetli Eşi Sümeyra Çiçek’in öncülüğünde ilçelerimizde hizmete giren Kadın Kültür Evleri ile ilgili bilgi veren Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya, “Şu anda 7 ilçemizde Kadın Kültür Evimiz var. 4 ilçede ise çalışmalarımız sürüyor. Tüm ilçelerimizde Kadın Kültür Evi oluşturmak adına çalışmalarımız sürüyor. Valilik yanında bulunan Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi başka bir binaya taşınacak ve burası Kadın Kültür Evleri’nin merkezi olacak. Başta Sayın Valimiz ve eşleri olmak üzere emek veren herkese teşekkür ederim. Ayrıca Kadın Kültür dergimizi yayınladık. Yapılan faaliyetleri bu dergi aracılığıyla da kamuoyuna ulaştırmış olduk” diye konuştu.
“Beş ay gibi kısa bir sürede yapılan çalışmalarla müthiş yol alındı”
Ayazini’nde yapılan çalışmalarla ilimizin turizm alanında büyük aşama kaydedeceğini kaydeden Kaya, “Ayazini ülkemizde bir marka halini alacak. Ülkemizde belki de başka bir örneği yoktur. Beş ay gibi kısa bir sürede yapılan çalışmalarla müthiş yol alındı. Başka yerlerde 10-20 yıl içinde alınan yol bizde 5 ayda tamamlandı. Ayrıca Emre Gölü’ne çok büyük bir Medeniyetler Bahçesi yapıyoruz. Şu anda buraya aileler gelip piknik yapıyorlar. Zaten oldukça ilgi gören bir bölge. Onlardan izin alarak çalışmaları sürdürüyoruz. En kısa zamanda burası halkımızın hizmetine sunulacak. Yine buraya Atlı Spor Kulübü inşa edilecek. Ayrıca Bayramaliler Kalesi’nin arkasına hilal şeklinde bir cam seyir terası yapacağız. Bu proje onayda. Bu proje tamamlandığında ilimize değer katacak” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Balon turizmi yazın başlıyor”
Balon turizminin de Frigya’da yaz mevsimi ile başlayacağını belirten Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya çevre illerden özellikle Antalya’dan turistlerin günübirlik gelerek bu turizmden faydalanabileceğini söyledi.
Yayın sonrası Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya Kadın Kültür Evleri’ne katkılarından dolayı Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’a teşekkür ederek Kadın Kültür dergisini hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır