• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Kayabelen’de Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı düzenlenecek
Kayabelen’de Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı düzenlenecek
Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Kayabelen Köyü’nde 21 Mayıs Pazar günü “Hamza Şeyh Dede’yi Anma ve Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı” etkinliği düzenlenecek. Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Kayabelen Folklor Araştırma Derneği...
18 Mayıs 2017 12:37
Font1 Font2 Font3 Font4

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Kayabelen Köyü’nde 21 Mayıs Pazar günü “Hamza Şeyh Dede’yi Anma ve Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı” etkinliği düzenlenecek. Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Kayabelen Folklor Araştırma Derneği Başkanı Kazım Demirer konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Demirer herkesi etkinliğe davet etti.

“Tüm halkımızı 21 Mayıs’ta etkinliğimize bekliyoruz”

Kayabelen Folklor Araştırma Derneği tarafından bu yıl 23. kez ulusal düzeyde yapılacak olan etkinlikte Tolga Çandar, Ali Ekber Eren gibi Türk Halk Müziği’nin sevilen sanatçıları yanı sıra Ankara ÇAĞDEP Semah Grubu ve Karaşarlılar Derneği Halk Oyunları Ekibi gibi ekiplerin de sahne alacağını kaydeden Demirer, “Bu yıl aynı zamanda derneğimizin 25. yılını da kutlamaktayız. 1993 yılında traktör römorkları üzerinde kurulan mütevazı bir sahneyle başlatılmış olan etkinliğimiz Kayabelen Belediyesi tarafından 2006-2011 yılları arasında uluslararası düzeye çıkarıldı. Ancak maddi imkânsızlıklar ve belediyenin kapanması gibi olumsuz gelişmeler sonucu 2011-2015 yılları arasında etkinliğimiz yapılamadı.  2015 yılı başında dernek yönetimini devralarak festivalin tekrar yapılması için köyün gençleriyle çalışma başlattık ve bu çalışma sonucu 2015 ve 2016 yıllarında bu etkinliği tekrar gerçekleştirdik. Bu bir halk festivali ve maddi manevi destekçisi de halkımızdır. Bu şekilde olmaya da devam edecektir. Dini, dili, mezhebi, siyasi görüşü ne olursa olsun halkımızın tüm kesimlerini 21 Mayıs’ta Kayabelen’de buluşmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

“Ödül takdimi ve hediyeli açık artırma etkinlikleri de düzenlenecek”

Kayabelen’de türbesi bulunan Alevî erenlerinden Hamza Şeyh Dede’yi anmak ve Hıdrellez coşkusunu yaşamak adına her yıl düzenlenen festival, bu yıl 21 Mayıs Pazar günü 10.30-18.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Kayabelen Köyü Hamza Şeyh Dede Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak yapılacak festivalde sanatçı ve ekiplerin sahne alması yanı sıra pilav ikramı, 25. yıl özel ödül takdimi ve hediyeli açık artırma etkinlikleri de düzenlenecek.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Kayabelen Folklor Araştırma Derneği Başkanı Kazım Demirer yayın dolayısıyla teşekkür etti. Akar ise Demirer’in çalışmalarında başarılar diledi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa