passo
Kaymakam Çalışır: “Ben kendimi Şuhutlu olarak addediyorum”

Kaymakam Çalışır: “Ben kendimi Şuhutlu olarak addediyorum”

Gün FM’de yayınlanan Faruk Bangir’in sunduğu Güne Merhaba programının konuğu Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır oldu. Mülkiye Müfettişliği görevine atanan Çalışır, yeni görev yerine gitmeden önce katıldığı radyo programında görevde kaldığı sürede yapılan çalışmaları anlattı. Şuhut’un kendisinde ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Çalışır, “Ben kendimi Şuhutlu olarak addediyorum” dedi. “2009 Ağustos ayından bu yana Şuhut Kaymakamı […]

Gün FM’de yayınlanan Faruk Bangir’in sunduğu Güne Merhaba programının konuğu Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır oldu. Mülkiye Müfettişliği görevine atanan Çalışır, yeni görev yerine gitmeden önce katıldığı radyo programında görevde kaldığı sürede yapılan çalışmaları anlattı. Şuhut’un kendisinde ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Çalışır, “Ben kendimi Şuhutlu olarak addediyorum” dedi.

“2009 Ağustos ayından bu yana Şuhut Kaymakamı olarak görev yaptım”

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği görevine atandığı bilgisini aktaran Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır, “2009 Ağustos ayından bu yana Şuhut Kaymakamı olarak görev yaptım. Şuhut’a ilk geldiğimde gördüğüm tablo beklediğimin üzerindeydi. Ancak ilçenin geneline bakıldığında klasik bir Anadolu ilçesi görünümü vardı. Alt yapı anlamında bir sıkıntısı yoktu. Evler daha derli topluydu. Ancak son 4 yıl içerisinde Şuhut çok gelişti. Bu anlamda Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu.

“Bu ev tarihimiz açısından çok önemli”

Şuhut’ta bulunan Atatürk Evi’yle ilgili açıklamalarda bulunan çalışır, “Bu evde Ulu Önder Atatürk Büyük Taarruz öncesi bir gece kalmıştır. Bu ev tarihimiz açısından çok önemli. Atatürk Evi’nin çevresinde metruk diyebileceğimiz bazı yapılar bulunuyor. Bu evin durumunu Sayın Bakanımıza arz ettim. Bakanımız bu konuyla yakından ilgilendi. Buranın Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne devri konusunda işlem başlatmamız için talimat verdi. İşlem başlatıldı ve akabinde ilgili müdürlük tarafından ödeneği konarak burada istimlâk, yıkım ve çevre düzenleme işlemleri yapılacak. 25 Ağustos akşamı Şuhut’ta yapılan Zafer Haftası başlangıç programını biz her sene ilçe stadyumunda yapıyoruz. Bizim gönlümüzden geçen, Atatürk Evi’nin çevre düzenlemesi tamamlanıp, gerekli donatılar yapıldıktan sonra Zafer Haftası başlangıç programını burada gerçekleştirmektir” diye konuştu.

“Birinci etabın alt yapı çalışmaları bitti”

Şuhut Organize Sanayi Bölgesi’nin birinci etabında alt yapı çalışmalarının bitirildiğini kaydeden Kaymakam Çalışır, “Üç yatırımcımızdan bir tanesi yatırımını tamamladı, ikisi çalışmalarına devam ediyor. Altı yatırımcımızın ise çalışmaları proje aşamasında. Onlarda projelerini tamamladıktan sonra işbaşı yapacaklar. Türkiye’nin her yerinde bulunan yatırımcılarımıza Organize Sanayimizde yatırım yapmaları için çağrıda bulunuyorum. Gelip, görsünler ve bizlerle irtibata geçsinler” dedi.

“Şuhut, kalbimin en müstesna yerinde hep kalacak”

Şuhutlularla arasında bir gönül bağı oluştuğunu söyleyen Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır, “Ben kendimi Şuhutlu olarak addediyorum. İyi ki bu ilçemizde görevde bulundum. Tüm Şuhutlu hemşerilerim bana gönüllerini açtılar, özel bir yer verdiler. Benim en büyük kazancım budur. Şuhut, bundan sonra benim için farklı bir anlam ifade edecek. Şuhut, kalbimin en müstesna yerinde hep kalacak. Şuhut’ta sadece mesai arkadaşlarım olmadı. Bir sürü dost edindim. Her zaman kapılarını çalacağım dostlarım var. Bundan sonraki dönemlerde de gelip gitmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yayın sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Şuhut Kaymakamı Eyüp Çalışır, Gün FM’e teşekkürlerini iletti. Akar ise Çalışır’ın Şuhut’ta silinemeyecek bir iz bıraktığını kaydederek yeni görevinde başarılar diledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır