passo
Kazancı Gün FM’in konuğu oldu

Kazancı Gün FM’in konuğu oldu

Gün FM’de İlahiyatçı-Eğitimci Lokman Özkul’un sunduğu Cuma Sohbeti programına Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı konuk olarak katıldı. Kazancı programda içinde bulunduğumuz Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bu konuyla ilgili değerlendirmede bulundu. “Hicret sonrası ilk ortaya çıkan kurum Mescid-i Nebidir” “Asr-ı Saadetten günümüze milli ve manevi hayatımızı ayakta tutan ve toplumu besleyen mekanlar cami ve […]

Gün FM’de İlahiyatçı-Eğitimci Lokman Özkul’un sunduğu Cuma Sohbeti programına Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı konuk olarak katıldı. Kazancı programda içinde bulunduğumuz Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bu konuyla ilgili değerlendirmede bulundu.
“Hicret sonrası ilk ortaya çıkan kurum Mescid-i Nebidir”
“Asr-ı Saadetten günümüze milli ve manevi hayatımızı ayakta tutan ve toplumu besleyen mekanlar cami ve mescitlerdir” diyen Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı, “Camiler tarihimizin, kültürümüzün, medeniyetimizin hatıralarının saklı bulunduğu, din, vatan, millet ve bayrak sevgisinin gönüllere nakşedildiği mekteplerdir. Camiler ve minarelerde okunan salalar, ezanlar bağımsızlığımızın en güzel ilham kaynağıdır. Aynı zamanda camiler; Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, milli bilirlik ve beraberliğimizin en önemli teminatlarındandır. Camiler, sevginin, barışın, kardeşliğin, bağımsızlığın, hürriyetin sembolüdür. Hicret sonrası ilk ortaya çıkan kurum Mescid-i Nebidir. O günden bu zamana İslam toplumları için camiler hayatın merkezinde, hatta mimari olarak da şehirlerin kalbindedir” diye konuştu.
“Rabbim bizleri kalpleri mescitlere bağlı olan kullarından eylesin”
“Aziz milletimizin dini ve manevi hayatına hizmet eden değerli din görevlilerimizin “Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı tebrik ediyorum” şeklinde konuşan Müftü Kazancı “Ahirete irtihal edenlere Yüce Rabbimden rahmet diliyor, hayatta olanlara sıhhat ve afiyet içerisinde nice hizmetler nasip etmesini niyaz ediyorum. Camilerimiz ve mescitlerimiz için emek veren, katkı yapan bütün hayır sahiplerinin hayatta olanlarına sağlık, afiyet, ahirete irtihal edenlere rahmet diliyorum. Rabbim bizleri kalpleri mescitlere bağlı olan kullarından eylesin. Bizleri salgın hastalıklardan muhafaza eylesin. Birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde bu aziz vatanda huzur içerisinde yaşamayı nasip eylesin” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır