• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Kazancı’dan Kurban Bağışına Davet
Kazancı’dan Kurban Bağışına Davet
Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı Gün FM’de İlahiyatçı-Eğitimci Lokman Özkul’un hazırlayıp sunduğu Cuma Sohbeti programına konuk olarak katıldı. Kazancı programda önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da, dileyenlerin vekalet yoluyla...
18 Temmuz 2020 11:36
Font1 Font2 Font3 Font4

Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı Gün FM’de İlahiyatçı-Eğitimci Lokman Özkul’un hazırlayıp sunduğu Cuma Sohbeti programına konuk olarak katıldı. Kazancı programda önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da, dileyenlerin vekalet yoluyla kurban kesebilmesine yardımcı olmak için Türkiye Diyanet Vakfı ile işbirliği içerisinde çalışmalara başlandığını söyledi.
“Vekalet verebilirsiniz”
Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da, dileyenlerin vekalet yoluyla kurban kesebilmesine yardımcı olmak için Türkiye Diyanet Vakfı ile işbirliği içerisinde çalışmalara başlandığını kaydeden Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı, “Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonunun tanıtımı için şehrimizin belirli noktalarına din görevlilerinden oluşan bir ekibin başında bulunduğu standlar kuruldu. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet vererek kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlarımız, gerek cami görevlilerimize gerekse müftülüklere gelerek ya da internet üzerinden veyahut şehrin birkaç yerinde açmış olduğumuz bu standlara başvurarak 31 Temmuza kadar bağışlarını yapabilirler. Kurban kesim bedelleri yurt içi 975 TL, yurt dışı 825 TL olarak belirlendi. Söz konusu bu organizasyonun hayırlara vesile olmasını ve kesilecek kurbanlarımızın kabulünü Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum” diye konuştu.
“Yaz Kur’an kursları uzaktan eğitim yoluyla yapılıyor”
Müftü Kazancı, tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de maruz kaldığı salgın nedeniyle, yaz Kur’an kurslarının bu sene uzaktan eğitim yoluyla Diyanet TV aracılığıyla gerçekleştirildiğini ifade etti. 29 Haziranda başlayan ve 6 hafta sürecek olan kurslara kayıtların devam ettiğini belirten Kazancı, yaz Kur’an kursu eğitimlerine katılmak isteyenlerin, Diyanet İşleri Başkanlığının web sayfasından başvuru yapmalarının ardından Müftülüğe müracaat ederek ilgili dokümanları temin edebileceklerini belirtti. Diyanet İşleri Başkanlığının önemli hizmetlerinden biri olan 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarına ön kayıtların da Başkanlık web adresinden 20 Temmuzdan itibaren 7 Ağustosa kadar yapılabileceğini duyurarak talep edenlerin Müftülük duyurularını takip etmesini tavsiye etti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa