passo
Kazancı’dan Kurban Bağışına Davet

Kazancı’dan Kurban Bağışına Davet

Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı Gün FM’de İlahiyatçı-Eğitimci Lokman Özkul’un hazırlayıp sunduğu Cuma Sohbeti programına konuk olarak katıldı. Kazancı programda önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da, dileyenlerin vekalet yoluyla kurban kesebilmesine yardımcı olmak için Türkiye Diyanet Vakfı ile işbirliği içerisinde çalışmalara başlandığını söyledi. “Vekalet verebilirsiniz” Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da, dileyenlerin vekalet […]

Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı Gün FM’de İlahiyatçı-Eğitimci Lokman Özkul’un hazırlayıp sunduğu Cuma Sohbeti programına konuk olarak katıldı. Kazancı programda önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da, dileyenlerin vekalet yoluyla kurban kesebilmesine yardımcı olmak için Türkiye Diyanet Vakfı ile işbirliği içerisinde çalışmalara başlandığını söyledi.
“Vekalet verebilirsiniz”
Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da, dileyenlerin vekalet yoluyla kurban kesebilmesine yardımcı olmak için Türkiye Diyanet Vakfı ile işbirliği içerisinde çalışmalara başlandığını kaydeden Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı, “Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonunun tanıtımı için şehrimizin belirli noktalarına din görevlilerinden oluşan bir ekibin başında bulunduğu standlar kuruldu. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet vererek kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlarımız, gerek cami görevlilerimize gerekse müftülüklere gelerek ya da internet üzerinden veyahut şehrin birkaç yerinde açmış olduğumuz bu standlara başvurarak 31 Temmuza kadar bağışlarını yapabilirler. Kurban kesim bedelleri yurt içi 975 TL, yurt dışı 825 TL olarak belirlendi. Söz konusu bu organizasyonun hayırlara vesile olmasını ve kesilecek kurbanlarımızın kabulünü Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum” diye konuştu.
“Yaz Kur’an kursları uzaktan eğitim yoluyla yapılıyor”
Müftü Kazancı, tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de maruz kaldığı salgın nedeniyle, yaz Kur’an kurslarının bu sene uzaktan eğitim yoluyla Diyanet TV aracılığıyla gerçekleştirildiğini ifade etti. 29 Haziranda başlayan ve 6 hafta sürecek olan kurslara kayıtların devam ettiğini belirten Kazancı, yaz Kur’an kursu eğitimlerine katılmak isteyenlerin, Diyanet İşleri Başkanlığının web sayfasından başvuru yapmalarının ardından Müftülüğe müracaat ederek ilgili dokümanları temin edebileceklerini belirtti. Diyanet İşleri Başkanlığının önemli hizmetlerinden biri olan 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarına ön kayıtların da Başkanlık web adresinden 20 Temmuzdan itibaren 7 Ağustosa kadar yapılabileceğini duyurarak talep edenlerin Müftülük duyurularını takip etmesini tavsiye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır