• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Keçe sergisine herkes davetli
Keçe sergisine herkes davetli
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Kültür Bakanlığı Keçe Sanatçısı Gülenay Yalçınkaya konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in konuğu olan Yalçınkaya, ‘Gökten Üç Elma Düştü’ isimli keçe...
24 Mart 2016 14:25
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Kültür Bakanlığı Keçe Sanatçısı Gülenay Yalçınkaya konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in konuğu olan Yalçınkaya, ‘Gökten Üç Elma Düştü’ isimli keçe sergisine tüm sanatseverleri davet etti.
“Masallar sadece çocuklara yönelik değildir”
Geçtiğimiz yıl ilkini yaptıkları Masal Günleri etkinliğinin, ‘Gökten Üç Elma Düştü’ isimli keçe sergisiyle ikincisini düzenleyeceklerini belirten Kültür Bakanlığı Keçe Sanatçısı Gülenay Yalçınkaya, “Keçe sergimiz 25 Mart Cuma günü saat 13.00’de AYTAM Evi’nde açılacak. Sergimiz TOPAKEV Sanat Grubu olarak masalların keçeye işlenmesi konseptiyle oluşturuldu. Benim dışımda Ülkü Küçükkurt, Belkıs Özkara, Dilek Lökçü Yılmaz, Şükran Ercan, Zeynep Gürman, Kübra Şensoy ve Havva Emeksiz’in sergimizde eserleri var. Geçmişte bize anlatılan masalları gelecek kuşaklara aktarmak son derece önemli diye düşünüyorum. Bizler anneannelerimizden, babaannelerimizden, dedelerimizden masallar dinleyerek büyüdük. Masallar sadece çocuklara yönelik değildir. Her yaştan insan masal dinlemeyi sever. Sergimiz 1 Nisan’a kadar açık kalacak. 10.00–17.00 saatleri arasında dileyen herkes AYTAM Evi’ne gelerek sergimizi gezebilir. Sergimizi bize masallar anlatan ve geçtiğimiz yıl aramızdan Vicdan Daylık’ın anısına itaf ettik. Bu vesile ile kendisini rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.
“Afyon’un tanıtımında mutlaka keçe ürünleri de olmalı”
Keçe sanatıyla bir misafirini gezdirmek için Keçeciler Çarşısı’na götürdüğünde tanıştığını söyleyen Yalçınkaya, “O ziyaretten sonra sıklıkla çarşıya gider oldum. Keçe yapmayı ve tekniklerini öğrendim. Şimdi evimin altında bulunan atölyemde üretimlerime devam ediyorum. Afyon’un tanıtımında mutlaka keçe ürünleri de olmalı” diye değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Yalçınkaya yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise keçe sanatına verdiği önem dolayısıyla Yalçınkaya’yı tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.
Yalçınkaya Gün FM Konuk Defterine de görüşlerini yazarak imzaladı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa