passo
Kılıçdaroğlu: İktidara inanmayan o koltukta oturmasın

Kılıçdaroğlu: İktidara inanmayan o koltukta oturmasın

Pazar günü CHP Bölge Toplantısını izlemek için Eskişehir’deyiz. Atatürk Kültür Merkezi’nde Sakarya, Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar’dan gelen milletvekilleri ve parti yöneticileri genel seçim hazırlıkları konusunda istişare ediyor. Açış konuşmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu iktidarı sert sözlerle eleştiriyor. CHP’nin yol haritasını anlatıyor. Sonra kürsüye il başkanları geliyor. Kütahya İl Başkanı önseçim yapılmasını istiyor. Gerekçesini ise […]

Pazar günü CHP Bölge Toplantısını izlemek için Eskişehir’deyiz. Atatürk Kültür Merkezi’nde Sakarya, Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar’dan gelen milletvekilleri ve parti yöneticileri genel seçim hazırlıkları konusunda istişare ediyor.

Açış konuşmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu iktidarı sert sözlerle eleştiriyor. CHP’nin yol haritasını anlatıyor. Sonra kürsüye il başkanları geliyor. Kütahya İl Başkanı önseçim yapılmasını istiyor. Gerekçesini ise ‘yerel seçimlerde önseçim yaptık. Kütahya’da oyumuz yüzde 8 den 11.4 e yükseldi’ diye açıklıyor.

Bursa İl Başkanı Metin Çelik ise ilin sorunlarını anlatıyor: ‘Bursa’da 65 bin Suriyeli var. er köşe başı dilenci doldu. Yerel basın gazetesi, televizyonu ve radyoları ile iktidarın sesi durumunda.’

Eskişehir İl Başkanı Nihat Çuhadar ise yerel seçim başarılarını, ‘ Merkezde 3 ve 2 ilçede seçim aldık. Milletvekili seçimlerinde, CHP genel merkezi her adaydan birisi yerel birisi genel 2 proje istesin’ diye öneri getiriyor.

 

KILIÇDAROĞLU TEŞHİS KOYMUŞ

Sonra Kılıçdaroğlu kürüye çıkıyor.

Kılıçdaroğlu partililere önemli ikazlar yapıyor. Tatlı sert uyarılarını sıralıyor.

Kılıçdaroğlu’nu dinlerken yıllardır CHP’de kanayan yaraların tespitlerinin doğru yapıldığını görüyorum.

Ne diyorduk:

Parti barışı, birlik, dayanışma, az laf çok iş. Alanlarda olmak kapı kapı dolaşmak, ön seçim ama gerçek üye bazında ön seçim, bireysel değil parti çalışması,Gençlerin kadfınların aktif rol alması,fakat bu çalışmaları sosyal medyada çıkarları adına reklam yapmamaları,gittiği köy ve beldeye uyum sağlamaları…

İşte CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu madde madde bu konulara değindi.

 

LAF ÜRETMEK YOK ARTIK. İŞ ÜRETECEĞİZ

– Dedi ki: “Evet önseçim yaklaşık yüzde 85 vekil ön seçimle belli olacak. Ancak aktif üyeler oy kullanacak. Senin adamın benim adamın diye üye olanlar değil. Aidatını ödeyen parti sorumluluğunu getiren ön seçimde oy kullanacak. Geçen seçimde Gaziantep’te bir olay yaşandı. Milletvekili adayımız bir ilçeye gider. Elinde üye listesi dolaşmaya başlar. Her çaldığı kapıdan, ‘Biz CHP’li değiliz ki. Hatır için önseçimde oy kullanmak için üye olduk’ cevabını alır. İşte bunların önüne geçmek zorundayız.

-Kimse çalışmadan milletvekili olmaz. Geçen seçimde 10 bin sandıkta sıfır çektik. O sandıklardaki yöneticilerin hepsini görevden aldım. Çalışacağız çok çalışacağız.

-Eleştirme hastalığından kurtulacağız. Laf üretmek yok artık. İş üreteceğiz. Kapı kapı gezip oy isteyeceğiz

-Kadınlara ve gençlerimize kapıları açıyoruz. Özellikle kadınlarımız ev ev gezmesi lazım.

 

PAZARDA OLACAĞIZ. KAHVEDE, EVLERDE

İlçenin birisinde adam 35 yıldır ilçe başkanıyım diye övünüyor. Olmaz. Neden? Çünkü oylar yerinde sayıyor. Gençlerin önünü açmak lazım. Çünkü propaganda yöntemleri değişti. Eskiden broşür dağıtır, miting yapardık. 10 bin dağıtılan broşürden sadece 1 kişi tercihini değiştiriyor. Mitingi ise kendi kendimize anlatıyoruz. Pazarda olacağız. Kahvede, evlerde olacağız. Fakat olurken o yöreyi,köyü köylüyü tanıyacağız.Özellikle kadınlarımıza sesleniyorum.Köye beldeye gittiğinizde partimizi anlatın.Fazla makyaj,yüksek topuklu ayakkabı ile eve girip ‘Şekerim şu çantamı tutarmısın’derseniz,o yerden oy almamız mümkün değil.Bu arada Facebook tan reklam yapmaya bu çalışmaları gerek yok

-1 milyon üyemiz var. İnternet sitemizi her ilçe ve il başkanı yöneticileri aktif kullanacak.Biz sistemden hangi başkanın veya kimin ke kadar sitemize girdiğini görüyoruz.Yöneticiler parti politikalarını bilmek zorundadır.Bilmeden anlatmak olmak ki..Mobil üyelik sistemi ile altı ayda 8 bin 400 kişi üye oldu. Ayrıca aidatlar da mobil sistemle ödeniyor…”

 

PARTİYE GİREN FARKLI UNSURLAR

 

Ve…

Son olarak da şunları ekledi:

-Kimse partinin aleyhine konuşmayacak. Partili arkadaşları hakkında konuşmayacak. Bu konuşanlar gerçek partili değildir. Partinin içine giren farklı unsurlardır. İşte bu nedenle partinin iktidar olacağına inanmayan hiçbir il başkanı ve ilçe başkanı ile yönetici istemiyorum. Öyle  kişiler varsa hemen o koltuktan ayrılsın.

Kılıçdaroğlu oldukça kibar bir lider.’Bunları anlatırken bazılarınızı kırmış olabilirim.Özür dilerim ama doğru olan bu.Biz her zaman doğruları söylemek,yapmak ve inanmak zorundayız’.diyerek sözlerini tamamladı.

Evet Kılıçdaroğlu bunları anlattı.

Bakalım ilimizde bunlar yerine gelecek mi ?

Bekleyip göreceğiz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır