passo
Kılıçdaroğlu’na saldırılar

Kılıçdaroğlu’na saldırılar

Pazar günü yeniden sandığa gidiyoruz. Seçmenler sandığa gittiğinde cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu veya Erdoğan’a tercihlerini belirtecek. Ya mevcut düzen ve sisteme ‘Tamam’ denilecek ya da değişime yol verilecek. 14 Mayıs seçimleri sonrası ilk turda beklenen oyu alamayan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yine hedef tahtasına konuldu. Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı olduktan sonra iki kez […]

Pazar günü yeniden sandığa gidiyoruz. Seçmenler sandığa gittiğinde cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu veya Erdoğan’a tercihlerini belirtecek. Ya mevcut düzen ve sisteme ‘Tamam’ denilecek ya da değişime yol verilecek.
14 Mayıs seçimleri sonrası ilk turda beklenen oyu alamayan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu yine hedef tahtasına konuldu.
Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı olduktan sonra iki kez yumruk atldı.Önüne mermiler atıldı.Terör örgütlerine sıcak baktığı algısı yaratılan bir lidere , İŞİD ve PKK suikast düzenledi.Yetmedi türbe de dua ederken taciz edildi.
Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıları hatırlayalım.
Mecliste yumruk Artvin de silahlı saldırı
Kılıçdaroğlu ve beraberindeki parti yetkilileri CHP grup toplantısının bulunduğu salona doğru yürürken kalabalık partili grubun içindeki Orhan Övet isimli saldırgan yumruk atmış Kılıçdaroğlu’na ‘vatan haini’ diye bağırmıştı.
8 Haziran 2016’da İstanbul Vezneciler’de bombalı araçla düzenlenen saldırıda ölen polislerin cenazesinde Kılıçdaroğlu’na kurşun atıldı.
25 Temmuz 2016’da ise Artvin’in Ardanuç ilçesinde Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna silahlı saldırı düzenlendi. Konvoy, Şavşat-Ardanuç yolundan geçerken Yanıklı Köyü’nde bulunduğu sırada, öncü jandarma ekiplerinin bulunduğu alana ormanlık alandan uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırı sonrasında jandarma er Fetih Çaybaşı hayatını kaybetti ve iki asker yaralandı. 26 Ağustos 2016 tarihinde, PKK hedefin Kılıçdaroğlu olmadığını söyleyerek, saldırının sorumluluğunu üstlendi.
5 Temmuz 2017’de, Adalet Yürüyüşü sırasında bir IŞİD militanı başarısız bir suikast teşebbüsünde bulunuldu. Olaydan sonra IŞİD lideri Ebu Bekir El Bağdadi’nin Kılıçdaroğlu için infaz emri verdiği öğrenildi.
Suikast teşebbüsü Kocaeli’ndeki IŞİD üyesinin araçla saldırı girişimi yapmak isterken yakalanması ile engellendi. Daha sonra IŞİD’in “Türkiye sorumlusu” olduğu iddia edilen Kasım Güler’in yayınlanan itirafları şu şekilde oldu:

Çubuk İlçesinde Camide Saldırı
Tarih 21 Nisan 2019 Kılıçdaroğlu, Irak sınırında PKK ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ölen er Yener Kırıkcı’nın cenaze törenine katılmak için Ankara’nın Çubuk ilçesi Akkuzulu Köyü’nde yumruklu saldırıya uğradı. Akkuzulu Camisi’ndeki cenaze namazının ardından bir grup, Kılıçdaroğlu’nu önce protesto etti, ardından da yumruk ve tekmelerle saldırdı. Kılıçdaroğlu, saldırıdan kurtulmak için köyde bulunan bir eve sığınmak zorunda kaldı. Görüntülerde “Yakın o evi” seslerinin yükseldiği görüldü.
Olayla ilgili 66 kişinin yargılandığı davada, Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün de aralarında bulunduğu 66 sanık çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı. Ancak Sarıgün dahil, hiçbir saldırgan cezaevine girmedi.
Adıyaman’da üç ayrı saldırı
Takvim yaprakları 21 Nisan 2023 gösteriyor. Bayramın ilk günü cumhurbaşkanı adayı sıfatıyla Adıyaman’ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu, belediye başkanları ve partililerle birlikte mezarlığa giderek depremde ölenler için dua etti. Bu sırada kalabalığın içerisindeki bir kişi Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak bağırmaya başladı. Kimliği belirsiz kişi, imama Kılıçdaroğlu’nu göstererek, “Bu Fatiha okumayı bilmiyor ki, sen buna neden Fatiha okutturuyorsun?” diye bağırdı. Büyük tepkiye yol açan kişi, çevredekiler tarafından uzaklaştırıldı.
Kılıçdaroğlu daha sonra Sahabe Safvan Bin Muattal Türbesi’ni ziyaret etti. Türbenin bahçesinde arbede yaşandı. Duasını ettikten sonra türbeden ayrılmak üzere olan Kılıçdaroğlu’nun yanına yaklaşan bir kişinin çevredekiler tarafından duyulmayan bir şeyler söylediği, daha sonra da “Kılıçdaroğlu’na burada yer yok” diye bağırdığı görüldü.
Kılıçdaroğlu Bilinmeyenleri
Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilinmeyenlerini de paylaşarak yazımıza noktayı koyalım.
Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık 1948’de Tunceli’nin Nazımiye ilçesine bağlı Ballıca köyünde doğdu. Babası, tapu memuru olan Kamer Kılıçdaroğlu, annesi ise Yemuş Kılıçdaroğlu’dur.
Kılıçdaroğlu’nun babası Kamer Bey, yaşadıkları köyde herkesin “Karabulut” soyadını taşıması nedeniyle ailenin soyadını 1950’li yıllarda “Kılıçdaroğlu” olarak değiştirdi
Çocukluğunda doktor olmak istiyor.
Kılıçdaroğlu, şiir yazmaya ortaokuldayken başladığını ve yerel gazetelerde şiirleri yayınlandığını anlatır Ve . Çam ağacına da şiir yazmış.
Araba kullanmayı emekli olduktan sonra öğrendi,
Fenerbahçeli.
En sevdiği yemek ise bamya.
Kemal Kılıçdaroğlu Teyze kızı Selvi ile 1974’te evlendi
İkisi kız olmak üzere Üç çocuk babası ve üç torunu var.

İsmail AKAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır