Afyon Gün Fm 99.9
 • Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Kimselere Söylemedim dinleyicilerle buluştu
Kimselere Söylemedim dinleyicilerle buluştu
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına ilk albümü Kimselere Söylemedim’i çıkaran Türk Halk Müziği Sanatçısı Osman Fethi Ark konuk olarak katıldı. Aynı zamanda AKÜ Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Öğretim Görevlisi...
3 Nisan 2018 12:14
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına ilk albümü Kimselere Söylemedim’i çıkaran Türk Halk Müziği Sanatçısı Osman Fethi Ark konuk olarak katıldı. Aynı zamanda AKÜ Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Öğretim Görevlisi olan Ark Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtladı.

Albüm için büyük bir titizlikle çalıştıklarını belirten Osman Fethi Ark, “Albüme ismini veren Kimselere Söylemedim isimli eserin söz ve müziği bana ait. Bu esere klip de çektik. Klibi Kemal Kekeva çekti. Albümümüz dijital platformlarda yerini aldı. CD olarak ise önümüzdeki hafta sonu meraklılarıyla buluşacak. Albümün müzik direktörlüğünü Murat Sakaryalı üstlenirken, aranjör olarak ise Caner Tepecik görev yaptı. Albümde Neşet Ertaş, Kazım Birlik, Fikret Dikmen, İbrahim Can, Dursun Dereli ve Ömer Lütfü Önderoğlu gibi usta isimlerden güzel türküler yer alıyor. Albümümü müzikseverlerin beğenisine sunmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyim” şeklinde konuştu.

“Albümde çok güzel bir ekiple çalıştım”

Geçmişte Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu bünyesinde düzenlenen halk oyunları yarışmaları kapsamında farklı yörelerin müzik albümlerinde düzenlemeci, müzik direktörü, bağlama ve ses icracısı olarak da görev yaptığını kaydeden Sanatçı Osman Fethi Ark, “2012 yılından bu yana Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışıyorum. Master eğitimimi de AKÜ Devlet Konservatuarı’nda tamamladım. 2015 yılında Ebrulimuharrem isimli müzik grubuna bağlama ve ses icracısı olarak katıldım. Müzik hayatımın her döneminde vardı. Ben kendimi müziğe dair sürekli yeni bir şeyler öğrenen bir öğrenci olarak görüyorum. Albümde çok güzel bir ekiple çalıştım. İçime sinen güzel bir çalışma oldu” diye değerlendirmede bulundu.

Albümde Hezin Hezin Gir Kapıdan ve Allı Gelin Taş Başını Yol Eder gibi Afyonkarahisar türküleri de bulunuyor.

Programda albümdeki türkülerden örnekler de sunuldu.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Türk Halk Müziği Sanatçısı Osman Fethi Ark albümün tanıtımına katkıları dolayısıyla Akar’a teşekkür etti. Akar ise Ark’ın başarılı çalışmalarının devamını diledi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa