passo
Kitap tanıtımı ve bayramlaşma yapıldı

Kitap tanıtımı ve bayramlaşma yapıldı

Şuhut Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Kurban Bayramı’nın üçüncü günü Şuhut’ta gerçekleştirdiği bayramlaşma ve kitap tanıtım programı Şelale düğün salonunda yapıldı. Programa Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt,İstanbul Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Yıldız,Afyon Gazeteciler Cemiyeti 2.Başkanı İsmail Akar,Afyon Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Abdioğlu,Adalet ve Kalkınma Partisi Şuhut İlçe Başkanı Gültekin Özdemir, Şuhut Belediye meclis üyesi Mehmet […]

Şuhut Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Kurban Bayramı’nın üçüncü günü Şuhut’ta gerçekleştirdiği bayramlaşma ve kitap tanıtım programı Şelale düğün salonunda yapıldı. Programa Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt,İstanbul Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Yıldız,Afyon Gazeteciler Cemiyeti 2.Başkanı İsmail Akar,Afyon Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Abdioğlu,Adalet ve Kalkınma Partisi Şuhut İlçe Başkanı Gültekin Özdemir, Şuhut Belediye meclis üyesi Mehmet Us,Cumhuriyet Halk Partisi Şuhut İlçe Başkanı Atilla Kahraman, Milliyetçi Hareket Partisi Şuhut İlçe Başkanı Zafer Konuk,İstanbul Arapgir Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Turgay Akşahin ,İstanbul Kayabelenliler Folklor Araştırma Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Battal,Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr.Enver Bozkurt ,ve Cafer Özsoy,Musa Bursalı ve çok sayıda davetli katıldı. İlçemizin tanıtımının önemi üzerinde durulan programın açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Suat Benli, Şuhutlular’ın Kurban Bayramı’nı kutlayarak söze başladı. Tanıtıma yönelik çalışmalar yapmayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Benli, Tarık Özaşkın’ın hazırladığı “Zafer Yolu Kurtuluş Savaşı’nda Şuhut” adlı kitabın tanıtıma çok büyük katkısı olduğunu söyledi. Özellikle 25 Ağustos Zafer Yürüyüşü etkinlikleri kapsamında Şuhut’a gelen kişilere kitap satışı gerçekleştirildiğini hatırlatan Başkan Benli, bu kitap sayesinde Milli Mücadele yıllarında Şuhut’un üstlendiği önemli rolün anlatıldığını kaydetti.
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, “Zafer Yolu Kurtuluş Savaşı’nda Şuhut” adlı kitabın ilçemizin tanıtımına sağladığı katkısından dolayı öncelikle Tarık Özaşkın’a ve dernek yetkililerine teşekkürlerini ifade etti. Başkan Bozkurt, benzer çalışmaların yine birlik ve beraberlik içinde sürdürülmesini ve Şuhut’un dünya çapında tanıtılmasını temenni etti. Başkan Bozkurt’un ardından kürsüye gelen Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Yıldız, Şuhut’un dışarıdan parlayan bir yıldız olarak göründüğünü ve dikkat çektiğini ifade edip yazılan bu kitabın kültürel ve tarihi anlamda da Şuhut adına çok faydalı olacağını belirtti. Eserin sahibi Tarık Özaşkın, söz alarak Şuhut’un değerlerini, tarihini en iyi şekilde tanıtabilmek için elinden geleni yapmaya çalıştığını belirtip bu gayretinin devam edeceğini ifade etti.Şuhut’un değerlerini tanıtan yayınların az olduğunu gördükten sonra böyle bir çalışma yapmaya karar verdiğini belirten Özaşkın,kitabın hazırlanması ve yayınlanması aşamasında katkıda bulunan herkese teşekkür etti.Şuhut Kültür ve Dayanışma Derneği eski Başkanı Musa Bursalı, Milli Mücadele yıllarındaki Şuhut’u anlatan eserin kendileri açısından çok kıymetli olduğunu ve bir boşluğu doldurduğunu ifade ederek,bu kitabın Şuhut’un sadece geçmişine değil geleceğine de ışık tutacak çapta önemli olduğunu vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır