passo
KIYMIK

KIYMIK

Bu seçimlerde siyasi literatüre ‘kıymık’ kelimesi de girdi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, dün Sandıklı’da yaptığı konuşmada muhalefeti eleştirirken, “Bir kıymıkları var mı Allah aşkına” diye sordu. Önce Sandıklı’da yapılan mini mitingten izlenimler paylaşalım. Bu dönem İzmir’den aday olan Bakan Eroğlu, Sandıklı’ya milletvekili adayları ile geldi. Belediye Meydanında zayıf bir topluluk vardı. Bir […]

Bu seçimlerde siyasi literatüre ‘kıymık’ kelimesi de girdi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, dün Sandıklı’da yaptığı konuşmada muhalefeti eleştirirken, “Bir kıymıkları var mı Allah aşkına” diye sordu.

Önce Sandıklı’da yapılan mini mitingten izlenimler paylaşalım.

Bu dönem İzmir’den aday olan Bakan Eroğlu, Sandıklı’ya milletvekili adayları ile geldi. Belediye Meydanında zayıf bir topluluk vardı. Bir AKP’li “Bakan, 10’dan fazla köye baraj, gölet yaptı. O köylüler dahi gelse bu alan dolardı. Çok zayıf topluluk” diyordu. Milletvekili adayları ile il, ilçe ve beldeleri gezen bir başka AKP’li ise “Dün Şuhut ve Bolvadin’de idik. Burası çok zayıf kalmış” diye değerlendirme yapıyordu

BURASI İZMİR DEĞİL, AFYON

Bu topluluğu görünce Belediye Başkanı Mustafa Çöl, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık ve yöneticilerinin yeterince tanıtım yapmadıklarını anladık.

Bakan Eroğlu, Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve bazı köy mahalle muhtarları ile yarım saati aşkın belediye binasında görüştü. İlçenin sorunlarını ve yapılacakları dinledi.

Bu arada alanda “Çeşme’den Dikili’ye Eroğlu İzmir’i çok seviyor” sözleri olan adına yazılmış şarkı çalıyordu alanda. “Burası İzmir değil, Afyon” denilerek bu şarkı yarıda kestirildi.

ÜRÜN KONUŞTU ÖZKAYA ANONS EDİLDİ

Bir başka problem Halil Ürün ile ilgili çıktı. Ürün, kürsüde seçmeni selamlarken “Milletvekili adayımız Ali Özkaya sizleri saygıyla selamlıyor” diye anons ediliyordu. Yetmedi tek tek adaylar konuşması sırasında ilk dört aday konuştu fakat Ürün yine unutuldu. Bakan Eroğlu devreye girdi ve Halil Ürün gülerek kürsüye geldi, halka hitap etti.

Halil Ürün konuşmasının bir bölümünde MHP milletvekili aday İsmail Elibol’a gönderme yaptı. Ürün tarıma verdikleri desteği anlatırken, “Tarım ürünleri, imalatında da çıtayı yükselttik. Fakat bu tarım ürünleri satışından para kazanan zengin olan sizin çok yakın bildiğiniz bir kardeşimiz rakip partiden aday oldu. Bizi eleştiriyor. Tarımda bu gelişme olmasaydı sen bu aletleri kime satacaktın” diye sordu. Bu sırada alanda “Yuh” sesleri gelince buna müdahale ederek susturdu.

BAŞBAKANIMIZ ALTINCI VEKİLİNİZ OLACAK

Sonra Bakan Eroğlu, “Ben Sandıklılıyım. Benim akrabalarım burada. Aramızda sadece Kumalar Dağı var. Tüm Türkiye’de en fazla yatırım yaptığım ilçe Sandıklı’dır. Yapmaya devam edeceğim. Beş vekil verecekseniz. Başbakanımız sizin enişteniz, altıncı vekiliniz olacak. Ben de bir Sandıklı evladı olarak 7 vekil gideceğiz, Mecliste 400 vekile ulaşacağız. 7 Haziran akşamı ilk sonuçlarına bakacağım yer Sandıklı olacak. Sizlerin reylerini istiyorum. Her zamanki gibi bize destek olun” dedi.

Bakan Eroğlu, “Tek bir kıymıkları var mı Allah aşkına” diyerek, (Kıymık: Minik odun parçası) muhalefeti eleştirdi.

Konuşmalar sonrası İlçe Seçim Bürosu açılışı sonrası Bakan Eroğlu İzmir’e gitmek üzere ilçeden ayrıldı.

Bu mini miting de gösterdi ki vatandaş, siyasete eski ilgiyi göstermiyor.

Kararsız seçmen fazla. İşte 7 Haziran seçim sonuçlarını bu kararsız seçmenlerin tavrı gösterecek gibi.

Bekleyip göreceğiz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır