passo
Kızılay her yerde

Kızılay her yerde

Kızılay Haftası nedeniyle Türk Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Yakın Gün FM’in konuğu oldu. Yakın programda Kızılay’ın faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi. Kızılay haftasında il merkezi ve ilçelerdeki okullarda faaliyetler düzenlediklerini söyleyen Türk Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Yakın, “Ayrıca Afyonkarahisar Valiliği’nin Mutluluk Kervanı projesinde yer alıyoruz. Çok anlamlı ve güzel bir proje. AFSÜ ve AKÜ’de […]

Kızılay Haftası nedeniyle Türk Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Yakın Gün FM’in konuğu oldu. Yakın programda Kızılay’ın faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi.

Kızılay haftasında il merkezi ve ilçelerdeki okullarda faaliyetler düzenlediklerini söyleyen Türk Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Yakın, “Ayrıca Afyonkarahisar Valiliği’nin Mutluluk Kervanı projesinde yer alıyoruz. Çok anlamlı ve güzel bir proje. AFSÜ ve AKÜ’de okuyan öğrencilerimize mobil aşevimizden çorba ikramında bulunduk. Gastronomi Festivali’nde mobil aşevimizin tanıtımını yaptık. ‘Çocuklar Gülsün Hilal Büyüsün’ projemiz ile öksüz ve yetim çocuklarımızın doğum günlerini kutlamaya devam ediyoruz. Afetlerde mobil aşevimizle hem görevli personellerin hem de mağdur olan vatandaşlarımızın beslenme ihtiyaçlarını Kızılay olarak karşılıyoruz. Ayazini ve İscehisar Çalışlar’da meydana gelen sel felaketlerinde, Kıyır’daki  orman yangını ve Emirdağ ilçemizdeki kayıp arama çalışmasında mobil aşevimizle yer aldık” diye konuştu.

“Cezaevi Kreş projemizin ihalesi ve yer teslimi yapıldı”

Eğitim-öğretim yılı başında bağışçıların desteği ile 130 haneye toplam 25 bin TL değerinde kırtasiye alışveriş çeki dağıttıklarını belirten Yakın, “Özel gün ve hafta kutlamalarında Kzıılay olarak verilen görevleri yerine getiriyoruz. Dini bayramlarda çocuklara oyuncak dağıtımı gerçekleştiriyoruz. İl Genel Meclisimiz ile birlikte yaptığımız projede 84 kişiye akülü engelli aracı teslim ettik. Cezaevi Kreş projemizin ihalesi ve yer teslimi yapıldı. İlimizde şube binamızda ve AFSÜ’de Kızılay butik mağazamız var. Bir de Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde Kızılay Sosyal Market protokolü imzalandı. Yakın zamanda açılacak” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“11 bin kişiye iftar menüsü dağıtıldı”

Geçtiğimiz Ramazan ayı boyunca mobil aşeviyle 19 farklı noktada 11 bin kişiye iftar menüsü dağıttıklarını kaydeden Yakın, “150 çocuğumuza bir giyim mağazasında 94 bin TL değerinde bayramlık giydirdik. 105 ailemize şube binamızda bulunan butiğimizden kıyafet desteği sağlandı. İl merkezinde 184 kurban bağışı alarak hedefimizin yüzde 88’ine ulaştık. Ayrıca kan bağışı çalışmalarımız da başarıyla sürüyor. Buradan tüm vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya çağırıyoruz” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır