passo
“Kolejimizde her öğrenci özel ve değerlidir”

“Kolejimizde her öğrenci özel ve değerlidir”

Özel Park Sağlık Koleji Fesih Aktaş Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Aktaş okulda yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. “Öğrencilerimizi hayata hazırlamaya çalışıyoruz” “Park Sağlık Koleji olarak en temel ilkemiz öğrencilerimizi geleceğe ve hayata hazırlamaktır” diyen Aktaş, “Kolejimizde her öğrenci özel ve değerlidir. Eğitim […]

Özel Park Sağlık Koleji Fesih Aktaş Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Aktaş okulda yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

“Öğrencilerimizi hayata hazırlamaya çalışıyoruz”

“Park Sağlık Koleji olarak en temel ilkemiz öğrencilerimizi geleceğe ve hayata hazırlamaktır” diyen Aktaş, “Kolejimizde her öğrenci özel ve değerlidir. Eğitim anlayışımızın temelinde okul ya da konudan ziyade hayat ve öğrenci vardır. Okulumuzda öğrencilerimizin işbirliği içinde öğrenebileceği, alanında uzman ve seçkin öğretmen kadrosunun rol-model olduğu, fikirlere değer verilen ve öğrencilerin kendilerini ifade edebildiği alanlar oluşturulmuştur. Aynı zamanda başarıya disiplinli bir çalışma sonucunda ulaşılabileceğini öğrencilerimize aşılamaya çalışırız. 3D akıllı tahta gibi teknolojik alt yapıya sahip sınıflarımızda teorik bilgiyi verirken, öncelikle uygulama atölyeleri ve sonrasında stajlarla öğrencilerimizi hayata hazırlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“Okulumuzda Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümleri var”

Okullarında Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği bölümlerinde eğitimler verildiğini söyleyen Aktaş, “Okulumuzda öğrencilerimizin, lise sonrası yükseköğretim kurumlarında okuyabilme ve belirledikleri mesleki hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla üniversite giriş sınavlarına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bu amaçla belirlenen hedeflere ulaşmak için okul dersleri yanında, öğrencilerimize üniversiteye hazırlık dersleri de verilmektedir. Ayrıca her ay yapılan deneme sınavları ile eksiklerini görme fırsatı sunuluyor” diye değerlendirmede bulundu.

Park Sağlık Koleji’nin sosyal faaliyetlere de önem veren bir okul olduğunu belirten Aktaş, bir okul gazetesi çıkardıklarını ve zaman zaman okul gezileri düzenlediklerini söyledi.

Bir Katre Can isimli öykü ve şiir kitabı bulunduğunu belirten Fesih Aktaş programın sonunda yazdığı bir şiiri de kendi sesinden dinleyicilere sundu.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Özel Park Sağlık Koleji Fesih Aktaş yayın dolayısıyla Akar’a teşekkür etti. Akar ise Aktaş’a başarılar diledi.

Özel Park Sağlık Koleji Fesih Aktaş Bir Katre Can isimli kitabını Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’e imzalayarak hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır