passo
“Kombinizin bakımını ihmal etmeyin”

“Kombinizin bakımını ihmal etmeyin”

Fatih Soğutma İşletmecisi Abdullah Köksalan Gün FM’in konuğu oldu. Köksalan doğalgaz kombi bakımının ve tesisat temizliğinin düzenli yapılmasının çok önemli olduğunu kaydetti. Kombilerin bakım yapılmadığında soğuk havalarda kullanıcıyı mağdur edeceğini söyleyen Köksalan, “Bakımsız bir cihaz düzensiz çalışacağından dolayı yakıt maliyeti yükselecektir. Bu nedenle yılda bir düzenli kombi bakımının yetkili servislere yaptırılması önemlidir” diye konuştu. “Tesisatlarımızın […]

Fatih Soğutma İşletmecisi Abdullah Köksalan Gün FM’in konuğu oldu. Köksalan doğalgaz kombi bakımının ve tesisat temizliğinin düzenli yapılmasının çok önemli olduğunu kaydetti.
Kombilerin bakım yapılmadığında soğuk havalarda kullanıcıyı mağdur edeceğini söyleyen Köksalan, “Bakımsız bir cihaz düzensiz çalışacağından dolayı yakıt maliyeti yükselecektir. Bu nedenle yılda bir düzenli kombi bakımının yetkili servislere yaptırılması önemlidir” diye konuştu.
“Tesisatlarımızın düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekiyor”
Tesisat temizliğinden kombiye bağlı sıcak su hattının dolaştığı radyatörlerin temizliğinin anlaşılması gerektiğini belirten Köksalan, “Ben tesisat temizliğini insanların damarlarına benzetirim. Kombiniz yeni de olsa temiz de olsa damarlar yani tesisatınız tıkalıysa hiçbir anlamı kalmıyor. Bu nedenle tesisatlarımızın da düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekiyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Kombilerin bakım ve onarımlarının yetkili kişilerce yapılmasının hayati olduğunu belirten Köksalan ehil olmayan kişilerce yapılan bakım ve onarımın tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır