• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Köroğlu: “Laboratuarlarımız tamamlandı”
Köroğlu: “Laboratuarlarımız tamamlandı”
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri (AFSÜ) Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu konuk olarak katıldı. Köroğlu programda yaptığı değerlendirmede laboratuarların tamamlandığını ve öğrencilerin kullanımına hazır hale...
7 Ekim 2020 14:14
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri (AFSÜ) Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu konuk olarak katıldı. Köroğlu programda yaptığı değerlendirmede laboratuarların tamamlandığını ve öğrencilerin kullanımına hazır hale getirildiğini söyledi.
Fakültenin kurulduğu günden bu yana önemli yol kat ettiğini vurgulayan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri (AFSÜ) Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu, “Göreve geldiğimden bu yana Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Nurullah Okumuş’un önderliğinde güzel çalışmalara imza attık. Fakültemizde birçok eksikliği giderdik ve gidermeye de devam ediyoruz. Son olarak laboratuarlarımız tamamlandı ve öğrencilerimizin kullanımına hazır hale geldi. Tüm emek verenlere teşekkür ederim” diye konuştu.
“Öğrencilerimizi alanlarında donatıyoruz”
Programda Fakültenin eğitim anlayışına değinen Köroğlu, “Fakültemizde, sonuç odaklı eczacılık eğitimin planlanması ve mezuniyet sonrasında mesleğe uyum aşamaları hem Türkiye genelinde hem de dünyadaki gelişmelerle bağlantılı şekilde sürdürüleceği için, öğrencilerin özellikle bu yeni yapılanmanın avantajlarından yararlanması gerçekleştirilecektir. Sonuç itibariyle bütün bilgi birikimimiz, donanımımız ve heyecanımızla öğrencilerimizle buluştuk ve onları alanlarında donatacağız” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Çok kısa sürede aşama kaydettik”
“Öğretim elemanı kadromuzun, yeni kurulan bir üniversite için çok kısa bir süre içinde aşama kaydetmesi dikkat çekicidir” diyen Köroğlu, “Hem üniversite hem de fakülte yönetim kadromuz özverili, yapıcı, farkındalık yaratmayı ilke edinmiş, kurumunu çağdaş ve dünyadaki eczacılık eğitiminin gerektirdiği görev ve sorumlulukların bilincinde hareket etmeye yönlendirmiştir” şeklinde konuştu.
Köroğlu programda meslek yaşamındaki anılarından da bahsetti.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri (AFSÜ) Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu’nun Dekanlık görevine asaleten atanması nedeniyle çiçek takdim etti.
Yayın gün anısına çekilen fotoğraflar ile son buldu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa