passo
KOSGEB dolandırıcılarına dikkat!

KOSGEB dolandırıcılarına dikkat!

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına RMS Danışmanlık Genel Koordinatörü Resul Sündük konuk olarak katıldı. Programda KOSGEB girişimcilik desteği ile Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı konuları konuşuldu. “Girişimcileri ücretsiz bilgilendiriyoruz” Kendi işyerini kurmak isteyen girişimcilere yönelik KOSGEB girişimcilik desteği programı bulunduğunu belirten Sündük, “KOSGEB ile alakalı verilen bütün destekler konusunda bizden ücretsiz bilgi alabilirler. Başvuru tarihleriyle ilgili […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına RMS Danışmanlık Genel Koordinatörü Resul Sündük konuk olarak katıldı. Programda KOSGEB girişimcilik desteği ile Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı konuları konuşuldu.
“Girişimcileri ücretsiz bilgilendiriyoruz”
Kendi işyerini kurmak isteyen girişimcilere yönelik KOSGEB girişimcilik desteği programı bulunduğunu belirten Sündük, “KOSGEB ile alakalı verilen bütün destekler konusunda bizden ücretsiz bilgi alabilirler. Başvuru tarihleriyle ilgili zaman zaman kamuoyundan sorular alıyoruz. Hangi dönemde bu desteğin olduğuyla ilgili bizler girişimcileri bilgilendiriyoruz. Bu desteklerle ilgili telefonla arayarak danışmanlık hizmeti verdiğini söyleyen dolandırıcılara karşı dikkatli olun. Mağdur olan kişiler olduğunu duyuyoruz. Bu tarz mağduriyet yaşayanlar 10 gün içinde Tüketici Hakem Heyeti’ne müracaat ederlerse kaptırdıkları paraları geri alabilirler” şeklinde konuştu.
“Danışmanlık eğitimi veriyoruz”
En az lise mezunu olan kişilerin KOSGEB Danışmanı olabilmeleri için danışmanlık eğitimi verdiklerini söyleyen Sündük, “İster kendi işinizi kuracak olun, ister danışmanlık hizmeti verecek olun kurumların destekleri için yazılması gereken iş planı konusunda eğitimler veriyoruz. KOSGEB’den destek almak istiyorsanız, KOSGEB sizden mutlaka bir iş planı dosyası istiyor. Bu iş planı dosyasını bir danışmana yazdırıp ciddi ücretler ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bu da yetmiyormuş gibi danışman sizin işinizi sizin kadar iyi anlatamadığı için KOSGEB’den sürekli revize geliyor. Bu durumun önüne geçmek ve kendi dosyanızı yazıp başkasına para ödemek zorunda kalmamanız için sizlere iş planı dosyası yazım eğitimi veriyoruz” dedi.
“TMGD ihtiyacı olan 267 firma il dışından TMGD hizmeti alıyor”
Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) konusunda da eğitimler verdiklerini kaydeden Sündük, “Afyon’da bir ilki yaparak TMGD eğitimlerine başladık. TMGD olup yüksek kazanç elde etmek isteyen lisans mezunları ilimizde merkezimize müracaat edebilirler. İlimizde çok acil TMGD ihtiyacı olan 267 firma il dışından TMGD hizmeti alıyor. Şu an ilimizde sadece 10 TMGD bulunuyor. TMGD, tehlikeli madde üreten, taşıyan, paketleyen, depolayan ve elleçleyen tüm firmalara hizmet veren bir danışmandır. Aylık ortalama 7 bin 500 TL civarında ücret alıyorlar. Bizde RMS Danışmanlık olarak bu konuda eğitimler veriyoruz. Katılmak isteyen tüm lisans mezunlarını bekliyoruz” diye değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır