passo
Koyuncu: “2022 yılında Frigya şaha kalkacak”

Koyuncu: “2022 yılında Frigya şaha kalkacak”

Gün FM’de Turizm Saati programına İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu konuk oldu. Ayazini’nin saklı kalmış bir cennet olduğunu söyleyen Koyuncu 2022 yılının Frigya’nın yılı olacağını söyleyerek herkesi Ayazini’ni görmeye davet etti. Sn. Valimiz Gökmen Çiçek’in öncülüğünde tarihi kaya yerleşimleri, oyma kaya mezarları ve anıt abidelerin olduğu bölgede sokak sağlıklaştırma projeleri yürütüldüğünü söyleyen Koyuncu, “Maltaş Tapınağı kurtarma […]

Gün FM’de Turizm Saati programına İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu konuk oldu. Ayazini’nin saklı kalmış bir cennet olduğunu söyleyen Koyuncu 2022 yılının Frigya’nın yılı olacağını söyleyerek herkesi Ayazini’ni görmeye davet etti.

Sn. Valimiz Gökmen Çiçek’in öncülüğünde tarihi kaya yerleşimleri, oyma kaya mezarları ve anıt abidelerin olduğu bölgede sokak sağlıklaştırma projeleri yürütüldüğünü söyleyen Koyuncu, “Maltaş Tapınağı kurtarma kazısı yapıldı. Emre Gölü ve Frig Medeniyet Bahçesi Projesi ile geçen yıl Temmuz ayında başlayan sıcak hava balonu uçuşları ve çeşitli etkinlikler, ilçemize hareketlilik kazandırdı. Yani Frigya Afyonkarahisar Valisi Sn. Gökmen Çiçek’in öncülüğünde katma değer üreten yatırımlarla buluştu” diye konuştu.

“Turizm potansiyelimiz artacak”

2021 yılında bölgeye çok sayıda ziyaretçi geldiğini ve 2 milyonun üzerinde yerli ve yabancı ziyaretçinin ağırlandığını belirten Koyuncu, “Frigya’da bu yıl da yatırımlar artarak devam edecek. Maltaş Tapınağı’mızı turizme açmayı planlıyoruz. Döğer beldemizdeki Atlı Spor Tesisi’mizi hizmete alacağız. Yine Emre Gölü üzerindeki sıcak hava balonları sayıları artarak uçuşlarını sürdürecek. Ayazini köyümüzdeki 4’üncü etap sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle gastronomi kafeler, butik oteller ve yeni turizm alanları yapılacak. Bunlarla birlikte turizm potansiyelimizin daha da artacağına inanıyoruz. 2022 yılında Frigya şaha kalkacak” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Akın akın turist geleceğine inanıyoruz”

Frigya’ya yapılacak tüm çalışmaların turizme önemli bir katkı sağladığına değinen Koyuncu, “Frigya, 2021’i dolu dolu geçirdi. 2022 yılında ise son yıllarda yapılan yatırımlarla Türkiye ve dünya genelinden akın akın turist geleceğine inanıyoruz” dedi.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Koyuncu Gün FM’in tanıtım alanında yaptığı programların çok kıymetli olduğunu söyledi. Akar ise Koyuncu’nun başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır