passo
‘Kravatlı soyguncular var’

‘Kravatlı soyguncular var’

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Uysal iktidar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. Türkiye’nin yönetiminin namuslu ellerde olması halinde sıkıntıların biteceğini söyledi.   Kibir Yorgunluğu “Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan değil, Pazartesi’den belli” diyen Uysal, “Türkiye çok uzun süredir Ak Parti’nin, Sn. Erdoğan’ın yönetiminde. Kaynaklarımızı kötü kullanıp heba ettiler. Kaynak verimliliği […]

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Uysal iktidar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. Türkiye’nin yönetiminin namuslu ellerde olması halinde sıkıntıların biteceğini söyledi.

 

Kibir Yorgunluğu

“Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan değil, Pazartesi’den belli” diyen Uysal, “Türkiye çok uzun süredir Ak Parti’nin, Sn. Erdoğan’ın yönetiminde. Kaynaklarımızı kötü kullanıp heba ettiler. Kaynak verimliliği oldukça düşük. Böyle bir dönemin içindeyiz. Türk milleti Sn. Erdoğan’a 4 tane 5 yıllık kalkınma planı uygulayacak zaman verdi. Ama böyle bir zaman, önemli bir bütçe verilmiş olmasına rağmen hala bir takım problemler çözülmedi ve mazeretler üretiliyor. Dış güçler bize operasyon çekiyor diyerek mazeretler üretiliyor. Aleni yapılan yanlışlar ülkeyi bu noktaya getirdi. Cumhuriyet kurulduğundan bu yana güç şartlar içinde önemli bir yol kat edildi. Ancak bugün birçok alanda sıkıntılar var. Türkiye’nin topyekun bir demokrasi problemi var. Okuma yazması şüpheli,diploması şüpheli bir kişi keyfince hezeyanlarını Türk milletinin üzerinde deniyor. Bunun da maliyetini milletimiz ödüyor. Erdoğan da demir değil kibir yorgunluğu var” dedi.

 

Kravatlı Soyguncular var

Ek bütçe çalışmaları olduğunu anlatan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ‘Ülkemizin 2 trilyon dolarlık GSMH bulunuyor.Kravatlı soyguncular hırsızlar olmasa bu bütçenin yarısı ile bile yönetilir.Bu soygun düzeninin önüne geçmek adına 6’lı masadayız. 13 milyon emekliye 10 milyon lirayı vermeye yüksünen iktidar 6 ay içinde kat be kat fazlasını bir avuç zengine faiz lobisine Kur Korumalı Mevduat adı ile peşkeş çektiler.Üretici dar ve sabit gelirli perişan sandığı bekliyor. Hz Ömer döneminde helvadan putlar yapılır sonrasında o putlar yeniliyormuş.Şimdi durum benzeri helvadan yapılan putlar yenilmeye başlandı.Söyleyecek sözleri kalmadı.Anlatacak hikayeleri bitti.Halk artık sandık bekliyor” diye konuştu.

 

Kılıçdaroğlu adaylığı

Yeni seçim Yasasının uygulanması 7 Nisan 2023’den sonraki tarihte mümkün olduğunun altını çizen Genel Başkan Uysal ‘Bu yılın Kasım ayında da seçim kararı çıkabilir.Bizim için birinci öncelik Cumhurbaşkanlığı. Tabiî ki TBMM de de Millet İttifakı olarak parlamenter sisteme geçmek adına  güçlü çıkmak zorundayız. Cumhurbaşkanı adayı konusunda temel kuralları koyduk 6’lı masa olarak. Ben Kılıçdaroğlu nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda önemli katkılar sağlayan Kılıçdaroğlu doğal olarak ta isterse hakkıdır.Bu manada bizlerde gerekli desteği veririz.Öte yandan kendi adıma bireysel bir hesap içinde hiç olmadım.20 yılı aşkın siyasi hayatımda ilkeli duruşa devam ediyorum.Bu yüzden Afyonkarahisarlı olarak ekmeğini yediğim suyunu içtiğim  Afyonkarahisar’dan milletvekili adaylığı önceliğimdir’diye konuştu.

 

Güldür güldür’e katılacağım

Soru üzerine bir özel televizyonda yayınlanan ‘Güldür Güldür’  skecini izlediğini söyleyen Uysal ’En kısa zamanda bu programa katılmayı düşünüyorum.Siyasi hicivleri ülkemiz özledi.O yayını da gülerek izledim.’dedi.

Afjetteki gelişmeleri de ele alan Uysal,  “Sayın Bakan Eroğlu’nun basında yer alan açıklamasını doğru bulmuyorum.En nazik ifade ile ‘Tüy dikmiş’ bu açıklamayla.AFJET bir anonim şirkettir. Afyonda yapılan hizmetleri takip ediyorum. Hesaplarının daha açık ve şeffaf olmasını bekliyorum.Siyasilerin de buradan elini çekmesi lazım. Çünkü yüzde 59 İl Özel idaresi, yüzde 26 belediye, yüzde 6 ATSO ve kalanı diğer ortaklıkların olduğu Afyon’un şirketidir Afjet’ diyerek sözlerini bitirdi.

Uysal yayın sonrası Gün FM Anı Defterini imzaladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır