passo
“Küçük tedbirler alarak huzurunuza huzur katın”

“Küçük tedbirler alarak huzurunuza huzur katın”

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ve Gün FM işbirliğinde süren Emniyet Saati programına Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amiri Komiser Hilmi Erdoğan konuk oldu. Programda hırsızlık olaylarına karşı alınabilecek kişisel tedbirler konuşuldu. “Hırsızlık bir fırsat suçudur, hırsızlara fırsat vermeyelim” diyen Erdoğan, “Tehlikeyi önceden tahmin etmek ve tedbir almak, riski azaltan en önemli etkenlerden biridir. Apartman giriş […]

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ve Gün FM işbirliğinde süren Emniyet Saati programına Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amiri Komiser Hilmi Erdoğan konuk oldu. Programda hırsızlık olaylarına karşı alınabilecek kişisel tedbirler konuşuldu.

“Hırsızlık bir fırsat suçudur, hırsızlara fırsat vermeyelim” diyen Erdoğan, “Tehlikeyi önceden tahmin etmek ve tedbir almak, riski azaltan en önemli etkenlerden biridir. Apartman giriş kapısından zile basıldığında, zili çalan kişiyi tanımıyorsanız kapı otomatiğine basmayın. Evinizden ayrılırken kapınızı mutlaka kilitleyin. Kapınızın göbeğinin kırılmasını veya levyeyle açılmasını engelleyici tertibatı çok ucuza taktırabilirsiniz. Kapı ve pencere kilitlerinizin sağlam olmasına dikkat edin. Evinizde kıymetli mücevherat ve çok büyük miktarda para bulundurmayın, varsa kasaya koyun. Evinize veya binanıza mümkünse güvenlik kamerası taktırın. Evinize yeni taşındıysanız mutlaka kapı kilitlerini değiştirin. Dış güvenliği sağlamak amacıyla yeterli oranda çevre aydınlatması sağlayın veya yetkililerden talep edin. Bahçe ve balkon kapılarını kilitli bulundurun. Kapı anahtarınızı paspas altı, ayakkabı içi, elektrik, su saati yanı gibi yerlere saklamayın” diye konuştu.

“Hırsızın hala içeride olabileceğini düşünerek içeriye girmeyin”

“Aldığınız tüm tedbirlere rağmen evinizde veya işyerinizde hırsızlık meydana gelmiş ise lütfen panik yapmayın” diyen Erdoğan, “Küçük tedbirler alarak huzurunuza huzur katın. Hırsızın hala içeride olabileceğini düşünerek içeriye girmeyin. Hemen ücretsiz olan 112 acil çağrı hattını arayın. Polis ekibi gelene kadar hiçbir eşyaya kesinlikle dokunmayın. Otonuzda hırsızlık meydana gelmiş ise bulunduğu yerden hareket ettirmeyin. İçerisinden herhangi bir şey almayın. Silmeyin, yıkamayın. İçine girip oturmayın. İçerisinde hiçbir şeyin yerini değiştirmeyin. Hemen ücretsiz olan 112 Acil Çağrı Merkezini arayın. Polis ekibi gelene kadar hiçbir şeye kesinlikle dokunmayın” şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır