passo
“Küçükler için büyük düşündük”

“Küçükler için büyük düşündük”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Yedi Bilim Anaokulu’ndan Psikolog Begüm Hocaoğlu, Ana Okulu Öğretmenleri Ayşe Yakanoğlu ile Sabire Çepnioğlu ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Havva Kavlak konuk olarak katıldılar. Programa katılan konuklar Yedi Bilim Ana Okulu’nun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiler. Yedi Bilim Ana Okulu’nun 1000 metrekare kapalı alan, 4300 metrekare bahçe alanı olan nezih, güvenli, ulaşım […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Yedi Bilim Anaokulu’ndan Psikolog Begüm Hocaoğlu, Ana Okulu Öğretmenleri Ayşe Yakanoğlu ile Sabire Çepnioğlu ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Havva Kavlak konuk olarak katıldılar.
Programa katılan konuklar Yedi Bilim Ana Okulu’nun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiler.
Yedi Bilim Ana Okulu’nun 1000 metrekare kapalı alan, 4300 metrekare bahçe alanı olan nezih, güvenli, ulaşım kolaylığı ve otopark alanları bulunan bir yerde kurulduğunu kaydeden Yedi Bilim Ana Okulu Halkla İlişkiler Sorumlusu Havva Kavlak, “Okulumuzda değişik konseptlerde oluşturulmuş sınıflar, ayrıca müzik sınıfı, görsel sanatlar sınıfı, drama sınıfı, spor salonu, stem-maker sınıfı ve oyun alanları bulunmaktadır. Okulumuz bilimsel düşünceyi ön planda tutan beyinleri, en gelişmiş öğretim yöntemleriyle birleştirilmiş, teknoloji destekli, yabancı dil ağırlıklı ve dünya merkezli eğitim ile yetiştirmeyi amaçlıyor” diye konuştu.
“Çocukların gelişimlerini destekliyoruz”
Okulun eğitim programına ilişkin konuşan Ana Okulu Öğretmeni Ayşe Yakanoğlu, “Eğitim programımız çocukların her gelişim alanında desteklenmesini sağlarken aynı zamanda öğrenme merak ve duygularını, araştırma-sorgulama-problem çözme becerilerini geliştirmeye yönelik bir programdır” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Çizgi, ses ve matematik çalışmaları ile ilgili kitaplar kullanılmaktadır”
Anaokulunda çocuklara her gelişim alanında yaş özelliğine göre kazanması gereken becerileri kazandırmayı hedeflediklerini belirten Ana Okulu Öğretmeni Sabire Çepnioğlu, “Okuma-yazma için gerekli çizgi, ses gibi ön becerilere yönelik pek çok çalışma anaokulumuzda yapılmaktadır. Kum, irmik, un üzerine yazma, arkadaşının sırtında, masada, havada yazma gibi yapılan çalışmalar arasındadır. Çizgi, ses ve matematik çalışmaları ile ilgili kitaplar kullanılmaktadır” diye konuştu.
“Okul-aile işbirliği ve tutarlılığı eğitim sürecinde kritik bir öneme sahiptir”
Okuldaki Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik çalışmalarına değinen Okulda Görevli Psikolog Begüm Hocaoğlu, “Okulumuz işleyişinde Değerler Eğitimi, Çocuklarla Felsefe gibi çeşitli projelerde görev alıyoruz. Okul-aile işbirliği ve tutarlılığı eğitim sürecinde kritik bir öneme sahiptir. Velilerimizle aile görüşmeleri, bireysel görüşmeler, bilgilendirme yazıları ve paylaşım saatleri yoluyla işbirliği yapıyoruz” şeklinde konuştu.
“Küçükler için büyük düşündük” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Yedi Bilim Anaokulu yetkilileri okulun çalışmalarıyla ilgili detaylı bilgiler verdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır