passo
Kültür Evi daima kadınların yanında

Kültür Evi daima kadınların yanında

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kadına Dair programına İscehisar Kadın Kültür Evi Müdiresi Teslime Kaya, İscehisar Kadın Kooperatifi Başkanı Hatice Demirel ve Kadın Kooperatifi Üyesi Öznur Özçelik konuk oldu. Ramazan ayı boyunca haftanın her günü mukabele programları düzenlediklerini kaydeden İscehisar Kadın Kültür Evi Müdiresi Teslime Kaya, “Bunun haricinde iftar programları, doğum […]

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen Kadına Dair programına İscehisar Kadın Kültür Evi Müdiresi Teslime Kaya, İscehisar Kadın Kooperatifi Başkanı Hatice Demirel ve Kadın Kooperatifi Üyesi Öznur Özçelik konuk oldu.
Ramazan ayı boyunca haftanın her günü mukabele programları düzenlediklerini kaydeden İscehisar Kadın Kültür Evi Müdiresi Teslime Kaya, “Bunun haricinde iftar programları, doğum günü etkinlikleri, sohbet ve çay saatlerinde Kadın Kültür Evimiz çok yoğun oluyor. Ayrıca birçok çiftimizin nişan ve düğün törenlerine şahitlik ediyoruz. Okullarımıza etkinliklerinde ev sahipliği yapıyoruz. Öğretmenler Günü, Anneler Günü, yerli malı haftası, okuma bayramları, sinema saatleri gibi birçok etkinliğimiz var. ADEM projesi kapsamında Sayın Kaymakamımızın da büyük desteğiyle oluşturulan kütüphanemizde gençlerimize nezih bir ders çalışma ortamı sunuyoruz. Kadınlarımız kütüphanemizden aldıkları kitapları okuyup geri getiriyorlar. Mesela şu an KETEM’in mobil mamografi cihazı Kültür Evimizin bahçesinde 4 gün boyunca kanser taraması yapılacak. Buradan 40 yaş üstü kadınlarımızı kanser taraması için davet etmiş olalım” dişye konuştu.
İscehisar’da Kadın Kooperatifinin Hanımeli Kafe isimli bir kafeterya işlettiğini kaydeden İscehisar Kadın Kooperatifi Başkanı Hatice Demirel ve Kadın Kooperatifi Üyesi Öznur Özçelik, yöresel lezzetleri tadıp katkı sunmak isteyen herkesi kafeye davet ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır