passo
Kültür ve Sanat Günleri’ne davetlisiniz

Kültür ve Sanat Günleri’ne davetlisiniz

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır konuk olarak katıldı. Programda Ekim, Kasım ve Aralık ayları boyunca sürecek olan Ahmet Şemseddin Karahisari Kültür ve Sanat Günleri etkinlikleri konuşuldu. Etkinliklerle ilgili bilgiler veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, “İlimizin kültürel ve sanatsal potansiyelini ortaya çıkarmak, geçmiş ile bağ […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır konuk olarak katıldı.
Programda Ekim, Kasım ve Aralık ayları boyunca sürecek olan Ahmet Şemseddin Karahisari Kültür ve Sanat Günleri etkinlikleri konuşuldu.
Etkinliklerle ilgili bilgiler veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, “İlimizin kültürel ve sanatsal potansiyelini ortaya çıkarmak, geçmiş ile bağ kurmamızı sağlayan geleneksel el sanatlarını yaşatmak ve kentin tanıtımına katkı sunmak amacıyla kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, STK’lar ve özel sektör işbirliği kültürel değerlerimizin yayılması ve yaşatılmasını amaçlayan Ahmet Şemsettin Karahisari (Aşk) Kültür ve Sanat Günleri, 10-13 2019 Ekim tarihlerinde el sanatları festivali ile başlayacak. Kültür ve Sanat Günleri Zafer Meydanı’nda düzenlenecek. Yaklaşık üç ay süre ile de Ekim-Kasım ve Aralık aylarında çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri ile devam edecek” diye konuştu.
“Ahmet Şemseddin Karahisari Hattın Güneşi”
Etkinliklere ismini veren Ahmet Şemseddin Karahisari hakkında da bilgiler veren Tanır, “Osmanlının en parlak döneminde yaşamış olan ve Şems’ül Hat (Hattın Güneşi) olarak adlandırılan Ahmet Şemsettin Karahisari’nin adını taşıyan Kültür ve Sanat Günlerinde, hat sanatının yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması için hat severlerin de ilgi odağı olacak; el sanatları ustaları tarafından sergi ve atölye çalışmaları, defileler, şiir dinletileri, söyleşiler, çocuklara yönelik etkinlikler, masal anlatımları, film gösterileri, duvar boyamaları, halk oyunları ve konserler gerçekleştirilecek” şeklinde değerlendirmede bulundu.
İlimizin tarihi değerlerine de değinen Tanır, Afyonkarahisar’ı her anlamda tanıtmak için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır