Reklam

Reklam

passo
“Kulübümüzde tam öğrenmeyi sağlıyoruz”

“Kulübümüzde tam öğrenmeyi sağlıyoruz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Özdilek Çocuk Kulübü Müdürü Ayşe Aktuğ ve Kulüp Yetkilisi Melahat Özdilek konuk olarak katıldı. Aktuğ ve Özdilek yaptıkları değerlendirmede çalışmalara değindiler. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı onaylı ilk çocuk kulübü olduklarını belirten Özdilek Çocuk Kulübü Müdürü Ayşe Aktuğ, “Kulübümüzde yalnızca ödevini bitirme değil, tam öğrenmeyi sağlıyoruz. Anlatılan konuyu ezbere […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Özdilek Çocuk Kulübü Müdürü Ayşe Aktuğ ve Kulüp Yetkilisi Melahat Özdilek konuk olarak katıldı. Aktuğ ve Özdilek yaptıkları değerlendirmede çalışmalara değindiler.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı onaylı ilk çocuk kulübü olduklarını belirten Özdilek Çocuk Kulübü Müdürü Ayşe Aktuğ, “Kulübümüzde yalnızca ödevini bitirme değil, tam öğrenmeyi sağlıyoruz. Anlatılan konuyu ezbere bilen değil, öğretileni kullanabilen nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Dikkat geliştirme çalışmaları, dikkat dağınıklığı, hiperaktivite, WISC-R zeka testi gibi temel uygulamalarımız bulunmaktadır. Hareket atölyemiz çocuklara bedenin yapısını tanıtmak, gündelik hayatta gerçekleştirdikleri hareketlere farklı gözle bakmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Kendine güven geliştirme, hayal gücünü kullanma, duyulara odaklanma, beden dili ve fiziksel interaksiyon atölyenin belli başlı konularıdır. Zeka atölyemiz ise stratejik düşünme, zamanında karar verme, sabırlı olma, grup ile hareket etme, saygı duyma, analitik düşünme, mantık yürütme, gözlem yapma, problem çözme gibi kazanımları sağlayan, sadece materyal ile değil, kağıt-kalem ile de toplama, çıkarma, çarpma konularında da pratik yapmaya olanak sağlayan atölyemizdir” diye konuştu.
“Öncelikle rolümüzü benimsememiz ve içselleştirmemiz gerekir”
Kulüpteki ödev sürecinden bahseden Özdilek Çocuk Kulübü Yetkilisi Melahat Özdilek, “Bir tiyatro oyuncusu olduğumuzu düşünelim. Süreci tamamlamak ve sahne gününe hazırlanmamız gerekecek. Öncelikle rolümüzü benimsememiz ve içselleştirmemiz gerekir. Bol prova yapmamız gerekir. Repliklerimizi de ezberlemeliyiz. Bu aşamaları gerçekleştirmezsek muhtemelen sahne günü çuvallarız. Ödev sürecinde de aynı aşama geçerli diyebiliri. Okulda duyduğu, okuduğu hatta yazmış olduğu öğretiyi ödev yaparak tekrarlar ve prova eder. Ödev sürecini doğru tamamlayan öğrencilerimizde akademik eksiklikler tamamlandığı gibi tam öğrenmeyi gerçekleştirmiş bir şekilde okul sürecine devam etmiş olurlar” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır