passo
LGS bu Pazar yapılacak

LGS bu Pazar yapılacak

Gün FM’de Eğitimci-Yazar Lokman Özkul’un sunduğu Eğitim Saati programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Akçil konuk oldu. Akçil programda Pazar günü yapılacak olan LGS öncesi sınavla ilgili açıklamalarda bulundu. “Lise hayatına hayalini kurdukları okulda devam etmek isteyen milyonlarca öğrenci için LGS 6 Haziran tarihinde yapılacak” diyen Akçil, “LGS sınav yerleri e Okul Veli Bilgilendirme […]

Gün FM’de Eğitimci-Yazar Lokman Özkul’un sunduğu Eğitim Saati programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Akçil konuk oldu.
Akçil programda Pazar günü yapılacak olan LGS öncesi sınavla ilgili açıklamalarda bulundu.
“Lise hayatına hayalini kurdukları okulda devam etmek isteyen milyonlarca öğrenci için LGS 6 Haziran tarihinde yapılacak” diyen Akçil, “LGS sınav yerleri e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ve meb.gov.tr üzerinden öğrenilebiliyor. Geçen yıl olduğu gibi 2021 yılında da sınav uygulaması iki oturum halinde gerçekleştirilecek. LGS birinci oturum 75 dakika, LGS ikinci oturum 80 dakika sürecek” diye konuştu.
“Toplam 90 soru sorulacak”
“Öğrencilere hepsi çoktan seçmeli türünde toplam 90 soru sorulacak” diyen Akçil, “Birinci oturum saat 09.30’da, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek. İkinci oturumda ise öğrencilere Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacak. Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunacak” şeklinde konuştu.
Akçil programın sonunda sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır