passo
“Madde bağımlılığı ile mücadele etmeliyiz”

“Madde bağımlılığı ile mücadele etmeliyiz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına 26 Haziran uyuşturucu kullanımı ve kaçakçılığı ile mücadele günü dolayısıyla UMUD Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği Afyonkarahisar İl Temsilcisi Kemal Baykara konuk olarak katıldı. “Tedbirler geciktirilmemeli” Madde bağımlılığı ile ilgili kamuoyuna çeşitli uyarılarda bulunduklarını kaydeden Baykara, “Ancak maalesef uyarılarımız dikkate alınmıyor.  Birileri tarafından adeta angarya gibi görülüyor. Bazılarının ise dikkatini […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına 26 Haziran uyuşturucu kullanımı ve kaçakçılığı ile mücadele günü dolayısıyla UMUD Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği Afyonkarahisar İl Temsilcisi Kemal Baykara konuk olarak katıldı.

“Tedbirler geciktirilmemeli”

Madde bağımlılığı ile ilgili kamuoyuna çeşitli uyarılarda bulunduklarını kaydeden Baykara, “Ancak maalesef uyarılarımız dikkate alınmıyor.  Birileri tarafından adeta angarya gibi görülüyor. Bazılarının ise dikkatini çekiyor. Küçücük çocukların ellerinde bira şişeleri ve sigaralara rastlıyoruz. Bunlar bizi üzüyor. Uyarılarımız dikkate alınmadığı için madde bağımlılığı artmıştır. Tedbirler geciktirilmemeli. İlimizde narkotik suçlar ve sigara ile alkol kullanımındaki artışın nedenlerini hepimiz sorgulamalıyız. Madde bağımlılığı ile mücadele etmeliyiz” diye konuştu.

“Bağımlılık günden güne artıyor”

Günümüzde uyuşturucu madde kullanımı sonucu bağımlılığın günden güne arttığını vurgulayan Baykara, “Uyuşturucu kullanımı uluslararası boyutta yaygınlaşmış olup, tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de tehdit eder boyuta gelmiştir. Ülkemizde de çocuk denecek yaştaki küçüklerde uçucu maddelerin kullanımı ve bağımlılıkları artmakta, sokaklarda tehlike oluşturmaktadırlar” dedi.

“Sivil toplum kuruluşlarını yardıma çağırıyoruz”

Yaşanabilir bir şehir olabilmemiz için ilk şartın madde bağımlılığının en az seviyede olması olduğunu bildiren Baykara, “Bu konuya duyarlı tüm sivil toplum kuruluşlarını yardıma çağırıyoruz. İlimizde binden fazla sivil toplum kuruluşu var. Ancak bunların birçoğu tatlı su derneği. Kokteyllerde, protokollerde iyi resim veriyorlar. Ama saha çalışmasında biz hiçbirini ortalıkta göremiyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

UMUD Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği Afyonkarahisar İl Temsilcisi Kemal Baykara’nın konuk olarak katıldığı Gündem programı yaklaşık bir saat sürdü.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır