passo
“Mahalle muhtarlıkları gözden geçirilmeli”

“Mahalle muhtarlıkları gözden geçirilmeli”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yerel seçimlere yaklaşırken son durum konuşuldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteci Polat Yılmaz yorumlarıyla katıldı. Ak Parti’de belediye başkan adaylarının geçtiğimiz Pazar günü açıklandığını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Geçtiğimiz Pazar yapılan aday tanıtım toplantısını ben de takip ettim. Toplantıya Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yerel seçimlere yaklaşırken son durum konuşuldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteci Polat Yılmaz yorumlarıyla katıldı.
Ak Parti’de belediye başkan adaylarının geçtiğimiz Pazar günü açıklandığını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Geçtiğimiz Pazar yapılan aday tanıtım toplantısını ben de takip ettim. Toplantıya Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya da katıldı. Ak Parti Afyon milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile mevcut Belediye Başkanı Burhannettin Çoban ve yeni dönem başkan adayı Mehmet Zeybek de toplantıda birer konuşma yaptılar. Konuşmalarda Ak Parti’nin koltuk değil dava partisi olduğu söylendi ve aday gösterilmeyen isimlere çalışmaya devam edin, ileride başka görevlerde bulunabilirsiniz mesajı verildi. Ak Parti’de Bolvadin ve Sinanpaşa’da mevcut başkanlar aday gösterilmediler. Bu iki isimde yeniden aday olduklarını söylediler. Yerel seçimlere yaklaşırken siyasi kulisler hareketlenmeye başladı. Bolvadin’in mevcut belediye başkanı Fatih Kayacan’ın bağımsız olarak aday olacağı konuşuluyor. Sinanpaşa’nın mevcut başkanı Murat Karakoyun ise Demokrat Parti’den aday oldu” diye konuştu.
“Mahalle muhtarlıkları bugün herhangi bir fonksiyonu icra etmekten uzaktır”
Muhtarlık konusunda değerlendirmede bulunan Gazeteci Polat Yılmaz, “Buradan soruyorum. Mahalle muhtarları ne iş yapıyor? Eskiden mahallelerdeki tüm resmi işlemler muhtarlar üzerinden yapılırdı. Şimdi devlet her şeyi e-devlet aracılığıyla da Nüfus Müdürlükleri aracılığıyla da biliyor. Zaten muhtarların eski görevlerini Nüfus Müdürlükleri bugün üstlenmiş durumda. Dolayısıyla mahalle muhtarlıkları bugün herhangi bir fonksiyonu icra etmekten uzaktır. Kasabaların köy olması konusunu ben yürekten desteklemiştim. Bugün oralarda İl Özel İdaresi daha iyi hizmet götürüyor. Afyon bazında herhangi bir aksaklık yaşanmadı. Bugün yönetimden benim talebim mahalle muhtarlıklarının gözden geçirilmesi lazım. Köy muhtarlıkları kalmalı. Çünkü oralarda muhtara ihtiyaç vardır. Mahalle muhtarlıkları duracaksa belediyeyle ilişkilendirilmeli. Bir nevi Belediye Meclis Üyesi gibi olmalıdırlar diye düşünüyorum. Mahalle muhtarlıkları bu şekliyle milletin sırtına yüktür, yeniden gözden geçirilmelidir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Programda ayrıca yarıyıl tatilinin başlamış olması nedeniyle eğitim de değerlendirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır