passo
MHP de Parsak liste başı olmayabilir’

MHP de Parsak liste başı olmayabilir’

MHP de Parsak liste başı olmayabilir’ 20.yıl 791.programa çıkan Basın Odası yorumcuları 24 Haziran yerel seçimleri yorumladı. Gazeteci Ertuğrul Sevim Gün FM de yayınlanan programda ‘ Mehmet Parsak MHP liste başı olmayabilir’ iddiasını gündeme getirdi. Gazeteci İsmail Akar’ Afyonkarahisar’da 6 milletvekili için şu ana kadar 44’ü iktidar Partisi olmak Ak Parti den olmak üzere 60 […]

MHP de Parsak liste başı olmayabilir’

20.yıl 791.programa çıkan Basın Odası yorumcuları 24 Haziran yerel seçimleri yorumladı. Gazeteci Ertuğrul Sevim Gün FM de yayınlanan programda ‘ Mehmet Parsak MHP liste başı olmayabilir’ iddiasını gündeme getirdi.
Gazeteci İsmail Akar’ Afyonkarahisar’da 6 milletvekili için şu ana kadar 44’ü iktidar Partisi olmak Ak Parti den olmak üzere 60 ı aşkın aday adayı milletvekilliği için başvurur yaptı. Ak Parti temayül yoklamasını tamamladı. Bu temayül yoklaması kesin listeyi belirlemiyor. Listeye girecek adaylar konusunda liste yapanlara bir ölçü sunuyor. Genel Başkan tarafından bu listeye yazılacak isim eğer 44 kişilik temayül de ilk 10/15 de değilse o aday adayı yazılmıyor. Yok eğer temayülde o aday adayı ilk 10 da ise teşkilatta bu aday adayının karşılığı var diyerek listeye yazılıyor. Ki önceki temayül yoklamalarında birinci olanların listelerde yer almadıklarını dahi gördük. CHP de Burcu Köksal, Kemal Demirkırkan ve Ramazan Akgöz ilk üçte yer alır. MHP de Mehmet’ler yani Parsak,Taytak veya Karagöz listeye girer. İYİ partide liste başı parti kurucular kurulu üyesi Eski Bakan Abdülkadir Akcan olabilir’ dedi.
PARSAK LİSTEDE OLMAYABİLİR
Gazeteci Ertuğrul Sevim ilk defa burada açıklıyorum .Çok iddialı bir analiz ama Mehmet Parsak listede olmayabilir diyerek başladığı konuşmasına’ Genel Başkan ve Genel Merkez ile MHP Milletvekili Mehmet Parsak arasında bir sıkıntı olduğu bilgisi geldi. MHP Afyonkarahisar listesinde Mehmet Parsak olmayabilir. Ama bir başka Mehmet olan Mehmet Taytak liste başı olur. O olmazsa diğer Mehmet İl Başkanı Mehmet Karagöz olabilir. Bu arada böylesi milletvekili aday adayları sayısının çok olması iyi değil. Afyon da 60 ı geçti aday adayı sayısı ülke genelinde 20 binlete ulaştı. Buna bir düzenleme gelmesi lazım. Mesela bir kişi milletvekili adayı olacaksa parti üyesi 100 kişinin imzası eşliğinde aday olmalı. Yoksa her önüne gelen reklam yapmak, kendini aklamak , ticarette önünü açmak, ileride ikbal sahibi olmak ve sair sebeplerden dolayı listeye adını seçilemeyeceğini bile bile aday adayı olur. Listeler bakın inanın belde başkanı bile teslim edilmeyecek kişiler Ak Parti de aday adayı olmuşlar .İşte bu yüzden cumhurbaşkanlığındaki imza şartı gibi önümüzdeki seçimlerde böylesi bir imza şartı milletvekili aday adaylıklarına getirilmelidir. ’dedi.
İNCE ADAYLIĞI SİNERJİ ETKİSİ YAPTI
Cumhurbaşkanlığı adaylığında CHP Adayı Muharrem İnce nin partisinde ve ülke genelinde sinerji etkisi yaptığını söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca ‘CHP günlerdir adayını açıklaması konusunda istişare yaptı. Bir arada Büyükerşen sonra İlhan Kesici isimleri gündeme geldi. Sonunda parti tabanından gelen sesi de dikkate alarak Muharrem İnce açıklandı. Devlet Bahçeli nin tehditkar açıklamasına rağmen Meral Akşener de 5 saatte 150 bin imzayı buldu. Bahçeli ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim. Bu tür tehditler ters tepiyor.1983 de hatırlayın Kenan Evren Turgut Sunalp işaret etmiş halkımız Turgut Özal ve ANAP’ a oy vermişti. Bu şartlarda ben cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda netice alınmayacağını görüyorum.7 Temmuz da yapılacak ikinci turda cumhurbaşkanı belli olur. Bu arada biz aylardır ekonomik kriz devam ediyor diye bu mikrofonlardan seslendik. Bakın yine vergi SSK imar affı gibi aflar çıkarıldı. Neden çünkü esnaf, tüccar darboğazda.Biz emeklilere bir nefes gibi olacak 2 bayramda 1000 TL bayram desteği çıktı. ne kadar CHP önerisi ve seçim rüşveti gibi de olsa. Bu para sayesinde piyasada hareketlenme başlar.Durgunluk bir nebze olsa azalır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır