passo
“Muhalefet çatı aday etrafında birleşemez”

“Muhalefet çatı aday etrafında birleşemez”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında bu hafta muhalefetin Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi çatı aday önerisi değerlendirildi. Bu hafta Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar. “Erdoğan çok güçlü bir aday” Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı’na adaylığının neredeyse kesin olduğunu söyleyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Erdoğan […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında bu hafta muhalefetin Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi çatı aday önerisi değerlendirildi.

Bu hafta Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar.

“Erdoğan çok güçlü bir aday”

Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı’na adaylığının neredeyse kesin olduğunu söyleyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Erdoğan çok güçlü bir aday. Başbakan’ın karşısına çıkarılabilecek güçlü bir aday için muhalefetin çabalaması gayet doğaldır. Ben muhalefetin bu çalışmalarından bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Çünkü hem Kılıçdaroğlu, hem de Bahçeli partilerine hâkim değil. İnsanlar muhalefete oy verirken liderlerinden dolayı değil CHP’li veya MHP’li oldukları için oy veriyorlar. Muhalefetin ortak çatı aday etrafında birleşeceklerini düşünmüyorum. Bence önce herkes kendi adayını çıkarmalı ve ilk sonuçlar alınmalıdır. Daha sonra ikinci tur için kalan adayı destekleme şeklinde muhalefet birleşmelidir. Ben çatı aday altında tüm muhalefetin birleşebileceklerini zannetmiyorum. Muhalefet liderleri Kılıçdaroğlu ve Bahçeli Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa rahatlayacak sanki. Erdoğan Cumhurbaşkanı olduğunda yerine gelecek olana karşı muhalefet liderlerinin başarı elde edebilecekleri gibi içlerinde bir his var. Bana göre Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasını onlar da istiyor” diye konuştu.

“MHP burada önemli bir politika yapmış ve gündemi belirlemiştir”

MHP’nin 30 Mart yerel seçimlerinde oyunu arttırdığını kaydeden Gazeteci Ertuğrul Sevim, “MHP, Cumhurbaşkanlığı seçimi için çatı adayın muhafazakâr bir aday olmasını istiyor. Eğer MHP’nin önerisiyle çatı aday seçilirse bir sonraki seçimde bu durum MHP’nin hanesine artı puan olarak yansıyacaktır. Seçilemese bile yine bir başarıdır. Bahçeli’nin çatı aday konusunda yaptığı hamle son derece önemlidir. Ana muhalefetten önce davranıp görüşmelere başladı. MHP’nin bu önerisi şu anda her yerde tartışılıyor. Şu anda Türk siyaseti Cumhurbaşkanlığı seçimini konuşuyor. Konuşmalarda da öne çıkan konu MHP’nin girişimiyle başlayan çatı aday konusu. Bunun mimarı Devlet Bahçeli’dir. MHP burada önemli bir politika yapmış ve gündemi belirlemiştir. Görüşmelerde isimlerden öte ilkeler konuşuluyor. Bu görüşmeler neticesinde Erdoğan’ı cidden zorlayacak bir isim de bulunabilir. Meral Akşener’in çatı aday olacağını sanmıyorum. Meclis dışından biri olabilir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Bu hafta programa Gazeteciler İsmail Akar ile Ahmet Tunca il dışında olmaları dolayısıyla katılamadılar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır