passo
“Mutlaka aşı olalım”

“Mutlaka aşı olalım”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz konuk oldu. Korkmaz programda vatandaşları aşı olmaya davet ederek sevdiklerimiz ve toplum sağlığı için aşı olmanın önemine değindi. İlimizde de tüm ülkede olduğu gibi aşılama çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğünü belirten Korkmaz, “Aşı olmayan vatandaşlarımızı bir an önce aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz. […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz konuk oldu. Korkmaz programda vatandaşları aşı olmaya davet ederek sevdiklerimiz ve toplum sağlığı için aşı olmanın önemine değindi.
İlimizde de tüm ülkede olduğu gibi aşılama çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğünü belirten Korkmaz, “Aşı olmayan vatandaşlarımızı bir an önce aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz. Hem kendi sağlığımız, hem sevdiklerimiz hem de toplum sağlığı için bu çok önemli. Tüm sağlık çalışanlarımız bu süreçte çok zorlandılar. Onların yaşadıklarını unutmayalım. Mutlaka aşı olalım” diye konuştu.
“Hastalığın tedavisinde erken tanı çok önemlidir”
21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla bu hastalıkla ilgili de konuşan Korkmaz, “Günlük hayatın her zamanki gibi sürdürülmesini engelleyen Alzheimer hastalığının 65 yaş sonrasında görülme sıklığı sürekli artış göstermektedir. Ülkemizdeki nüfus yaşlanma hızı dikkate alındığında genç nüfusun giderek yaşlanacağı ve 30-40 yıl sonra Alzheimer hastalığının en önemli sağlık sorunlarından olacağı düşünülmektedir. Alzheimer hastalığının kesin tedavisi yoktur. Yapılan tedavi ile hastalık tamamen ortadan kaldırılamaz. Hastalığın tedavisinde erken tanı çok önemlidir. Kesin tedavisi olmamakla birlikte tedavi ile hastalığın ilerlemesi yavaşlatılmakta ve hastalığın semptomları azaltılmaktadır. Tedavideki amaç hastanın yaşam kalitesini arttırmaktır” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Sağlıklı beslenmeyle ilgili de konuşan Korkmaz hareketsiz bir yaşam biçiminin doğru olmadığını ve beslenmemize dikkat etmemiz gerektiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır