passo
“Müzik evrenseldir”

“Müzik evrenseldir”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Caz ve Klasik Müzik Festivalleri özelinde ilimizin tanıtımı konuşuldu. “Caz ve Klasik Müzik Festivalleri yirmi yıldır sürüyor” İlimizde yirmi yıldır süren Caz ve Klasik Müzik Festivalleri’nin Hüseyin Başkadem’in özverisi ile sürdürüldüğünü söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Ben Sevgili Hüseyin’e bu festivalleri ilimizin önemli değerlerinden Eber Gölü kenarında ve Frig Vadisi’nde […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Caz ve Klasik Müzik Festivalleri özelinde ilimizin tanıtımı konuşuldu.
“Caz ve Klasik Müzik Festivalleri yirmi yıldır sürüyor”
İlimizde yirmi yıldır süren Caz ve Klasik Müzik Festivalleri’nin Hüseyin Başkadem’in özverisi ile sürdürüldüğünü söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Ben Sevgili Hüseyin’e bu festivalleri ilimizin önemli değerlerinden Eber Gölü kenarında ve Frig Vadisi’nde açık havada yapılsa güzel olmaz mı dedim. Bu festivalleri tüm ulusal medya haberlerine taşıdığından tanıtıma büyük katkısı olur diye de ekledim. Hüseyin Başkadem ise bunun zor olacağını, ses sistemi ve ışık ambiyansının belli standartlarda olabilmesi için kapalı mekanda yaptıklarını söyledi. Bu festivaller ilimizin tanıtımı açısından çok önemli. Yine Sabah gazetesi yazarları da ilimize gelerek çeşitli temaslarda bulundular. Kısacası ilimizin tanıtımına dair güzel gelişmeler oluyor” diye konuştu.
“İlimizde uzun yıllardır yapılan çalışmalar neticesinde bir ekonomi oluştu”
Afyonkarahisar’ın yapılan tanıtım çalışmaları neticesinde tanınırlığının arttığını kaydeden Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Ayrıca ilimizde nüfus artışı da yaşanıyor. İlimizde uzun yıllardır yapılan çalışmalar neticesinde bir ekonomi oluştu. Bunun içinde turizm ve yemek sektörü var. Sanatla ilgili yapılan çalışmalar var. Sporunda ilimizin tanıtımına katkısı büyük. Hem şehrimizin takımlarının profesyonel liglerde olması hem de spor kulüplerinin ilimize kampa gelmeleri ilimizin tanıtımı açısından önemlidir diye düşünüyorum. Futboldan basketbola ilimizin takımları birçok başarıya imza attılar. Bu gurur verici. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve çalışma arkadaşlarının yakaladıkları tempo da tanıtıma güzel katkı sunuyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Kocatepe’nin tanıtımına ağırlık verilmeli”
Uzun yıllardır Caz ve Klasik Müzik Festivallerini ilimizde düzenleyen Hüseyin Başkadem’i tebrik eden Gazeteci Ahmet Tunca, “Bu kadar zamandır bu festivalleri yaşatmak hiç kolay değil. Hem caz hem de klasik müzik özel dinleyicileri olan müzik tarzlarıdır. Festivale yurt dışından birçok önemli sanatçı katılıyor. Bu değerli sanatçılarla ilimizde buluşmak bizler için büyük bir şans. Müzik evrenseldir. Tüm insanlar müziğin birleştiriciliğinde buluşurlar. Valimiz şehrimizin tanıtımı adına harıl harıl çalışıyor ve birçok projeyi hayata geçiriyor. Ben Kocatepe’nin tanıtımına da ağırlık verilmesini bekliyorum. Çünkü Kocatepe tarihimiz açısından çok önemli. Tarih turizminin de meraklısı çok. Kocatepe’nin herkes tarafından bilinmesi gerek” dedi.
“Bugünlerde keşke daha olumlu şeyleri konuşabilseydik”
Sanat adına nerede etkinlik yapılıyorsa bu etkinliği alkışlayıp sahip çıkmak gerektiğini belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Maslow’un ihtiyaçlar piramidi vardır. Burada sanatsal ihtiyaçlar birçok ihtiyaçtan sonra gelir. Şu anda pandemi ve etkileri geçmiş değil. Bu nedenle maalesef çok fazla sanat konuşamıyoruz. Bugünlerde keşke daha olumlu şeyleri konuşabilseydik. İşsizliği, ekonomik sıkıntıları değil de kültürü, sanatı konuşabilseydik. Sayın Başkadem’in yaptığı festivaller oldukça önemli. Yine Ayazini’nde yapılan çalışmalar çok güzel. Ama önce pandemi ve etkilerini de görmek gerek. Bir tarafı büyütüp bir tarafı yok edemezsiniz. Ben ilimizin tanıtımı adına daha çok kat edeceğimiz yolumuz olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır