• DOLAR
  $2.010,71
 • EURO
  $0,4105
 • ALTIN
  $30.114,54
 • BIST
  101,9448
O bombalar Ankara’da patladı aslında…

O bombalar Ankara’da patladı aslında…

Allah kahretsin sizi!.. Kana buladınız, gözyaşına ve yasa boğdunuz; kendi halinde huzur içinde yaşayan gariban insanları. Ne suçları, ne günahları vardı?   İki gündür ne haldeler göremiyor millet; yayın yasağı var. Allah canınızı alsın sizin odun kafalı şeyler; şu bilişim çağında yayın yasağı ne işe yarar bilmiyorsunuz değil mi? Ancak sizin medya kanallarından haber almaya […]

Allah kahretsin sizi!..

Kana buladınız, gözyaşına ve yasa boğdunuz; kendi halinde huzur içinde yaşayan gariban insanları. Ne suçları, ne günahları vardı?

 

İki gündür ne haldeler göremiyor millet; yayın yasağı var.

Allah canınızı alsın sizin odun kafalı şeyler; şu bilişim çağında yayın yasağı ne işe yarar bilmiyorsunuz değil mi? Ancak sizin medya kanallarından haber almaya bağımlı sürü için geçerli olur bu yasak. Duyarlı, bilgili ve bilinçli insanlar bin bir yolla, dakikası dakikasına izliyor gelişmeleri, görüyor her şeyi.

 

Hem, herkesin bildiği, sizin bilmediğimizi sandığınız bir şey daha var:

Bir olaya yayın yasağı getiriliyorsa; o olayda, mutlaka sakladıkları, bilinmesini istemedikleri bir şeyler vardır yayın yasağı koyanların… Bunun için ele veriyorsunuz kendinizi, farkında değil misiniz? Gülünç duruma düşüyorsunuz.

 

Reyhanlı saldırısını kimlerin gerçekleştirdiği tartışmasını açmayacağım bile…

Kimin taşeronluk yaptığının, kimlerin maşa olduğunun hiç önemi yok.

Hangisinin eli hangisinin cebinde olduğunun belli olmadığı istihbarat örgütlerinin bulmaca sayfalarında doğru cevabı aramaya da zaman ayırmak abesle uğraşmaktır zaten.

 

Temeldeki sorumluluğa bakıyorum ben.

Canı çok yanmış bir Reyhanlılı, canlı yayında, “ulan allahsız oğlu allahsız, buraya gel!” diye figan ediyordu o sorumlulardan birine. Canlı yayın kesintiye uğratılsa da, anlayan anladı anlayacağını…

 

Ülkelerin biri birleriyle çeşitli sorunları olabilir. Boş laftır “sıfır sorun” söylemi.

Alın mesela; Türkiye ile Yunanistan arasında yığınlarca sorun hep olagelmiştir.

Fakat ne Yunanistan Türkiye’de, ne Türkiye Yunanistan’da iktidarı düşürmeye kalkışabilmiştir. Çünkü, bu ülke hükümetlerinin şiddet yoluyla düşürülmesinde hiç bir çıkarları yoktur emperyalist güç odaklarının.

 

Suriye ile Türkiye arasında kayda değer bir sorun yokken, hatta karşılıklı dostluk ziyaretleri yapılıp dururken, birden bire nasıl kanlı bıçaklı olundu?

Dünya da biliyor, biz de biliyoruz ki; ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi olan Irak, Suriye, İran ve Türkiye’den koparılacak topraklar üzerinde, ikinci İsrail demek olan bir Kürdistan devletinin kurulması çerçevesinde, BOP Eşbaşkanlığı payesi ve görevi verilen Türkiye Başbakanı’nın, Suriye Devlet Başkanı’nın düşürülmesi için aktif görev icraatıyla, savaş belası açılmıştır ülkenin başına. Bunu hep söyleyegeldik, söylemeye de devam edeceğiz.

 

Durduk yerde savaş bataklığına saplandı ülke…

Baş sorumlu, buna gerekçe uydururken, “iç savaştan, devlet zulmünden kaçan zavallı insanlara kapılarımızı mı kapatsaydık?” diyor. Kötü bir demagoji bu.

Tarih boyu, bir çok ülkede çıkan iç karışıklıklardan kaçan bölük bölük sığınmacılar başka ülkeler tarafından kabul edilmiş, insani yardım yapılmıştır.

Fakat hiç bir ülke, kendisine sığınanları silahlandırıp, savaşmak üzere, geldikleri ülkelerin üzerine sürmemiştir.

 

Türkiye’de, 12 Eylül faşist darbesinden sonra binlere insanımız, değişik Avrupa ülkelerine kaçıp sığınma talebinde bulundu. Hangi silahlı muhalif gruplar, silahlarıyla birlikte girebildi o ülkelere? Hangi ülke o gruplardan birini veya birkaçını silahlandırarak gönderdi Türkiye’ye? Soru bu ve sorun burada.

 

İktidarın sözcüleri ve düdükleri inkar sesiyle ötse de, dünya görüyor ve biliyor ki; dört yüz bini aşmış bulunan Suriyeli sığınmacıların yarıya yakını silahlı, Amerika’nın Türkiye eliyle verdiği silahlarla, hem kendi ülkelerinde hem bizim ülkemizde vahşet ve terör estiriyorlar.

 

İşte bu yüzden kan dökülüyor, yasa ve gözyaşına boğuluyoruz.

Ülkeyi bu duruma düşüren sorumluların, bir gün mutlak savaş suçlusu olarak yargılanacağına olan inancımızı da koruyarak tabii ki…

https://www.youtube.com/watch?v=QiZb877MwDI

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır